Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wielkanoc w Londynie: Jak będą kursowały autobusy, pociągi i metro?

Wielkanoc w Londynie: Jak będą kursowały autobusy, pociągi i metro?
Większość linii metra będzie kursować w święta według sobotniego rozkładu. (Fot. Getty Images)
W brytyjskiej stolicy wprowadzono zmiany w komunikacji w związku ze Świętami Wielkanocnymi. Warto wiedzieć wcześniej, jak będą w tym czasie kursowały autobusy, pociągi, metro i DLR.
Reklama

Metro

W długi weekend świąteczny zostaną częściowo zamknięte linie Circle, District i Hammersmith & City. W Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny wszystkie pozostałe linie (z wyjątkiem Jubilee, Northern, Piccadilly i Victoria) będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy. Night Tube pojedziemy w Wielki Piątek i sobotę.

Planowane zamknięcia obejmują:

Circle Line: W Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny brak pociągów pomiędzy Edgware Road i Aldgate (via Victoria).

District Line: W Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny brak pociągów między Hammersmith i Barking, a także między Edgware Road i Wimbledon/Kensington (Olympia). W sobotę i Niedzielę Wielkanocną brak pociągów pomiędzy Aldgate East i Barking oraz stacjami Earl's Court i Wimbledon.

Hammersmith & City Line: W Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny nie będzie usług pomiędzy Aldgate East i Barking. W sobotę i Niedzielę Wielkanocną metro nie będzie kursować od Liverpool Street do Barking.

Autobusy

W Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny autobusy będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy. W związku z robotami drogowymi, zamknięte będą trasy na West End i Highbury Corner.

Od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego nie będzie obowiązywać opłata za wjazd do centrum Londynu (Congestion Charge). Jednak wciąż trzeba będzie zapłacić za wjazd do strefy niskiej emisji (ULEZ).

Wielkanocny rozkład jazdy pociągów najlepiej sprawdzić na stronie danego przewoźnika. (Fot. Getty Images)

DLR i London Overground

Od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego pociągi DLR nie będą kursować między stacjami Bank/Tower Gateway i Poplar/West India Quay. Zastępcza komunikacja autobusowa zabierze pasażerów na trasie: Canary Wharf - Westferry - Limehouse - Shadwell - Tower Gateway - Gracechurch Street.

Jeżeli chodzi o London Overground, to Transport of London radzi, aby na bieżąco sprawdzać jego stronę.

Kolej

Euston Station, jedna z najbardziej ruchliwych londyńskich stacji kolejowych, zostanie zamknięta w święta wielkanocne i długi majowy weekend. Żaden pociąg nie opuści Euston w dniach 19-22 kwietnia, a także w długi majowy weekend, który potrwa od 4 do 6 maja. Network Rail, który zarządza siecią kolejową w Wielkiej Brytanii, radzi pasażerom, aby w ogóle nie podróżowali w te dni.

Wielkanocny rozkład jazdy pociągów najlepiej sprawdzić na stronie danego przewoźnika. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.07.2019
  GBP 4.752 złEUR 4.267 złUSD 3.786 złCHF 3.851 zł

  Sport


  Reklama