Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Wielka szklana winda" zabierze nas na szczyt komina w Battersea

"Wielka szklana winda" zabierze nas na szczyt komina w Battersea
Winda dojedzie na wysokość 109 metrów, zabierając jednocześnie 40 osób. (Fot. mat. prasowe)
Po raz pierwszy zaprezentowano zdjęcie 'wielkiej szklanej windy', która zabierze gości na sam szczyt komina elektrowni Battersea w Londynie - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Niezwykła konstrukcja zostanie uruchomiona w 2021 r., a koszt rewitalizacji umiejscowionej nad Tamizą elektrowni szacuje się na 9 miliardów funtów.

Winda dojedzie na wysokość 109 metrów, zabierając jednocześnie 40 osób. Z góry będzie można podziwiać widoki Londynu z każdej strony, a niezwykła wycieczka potrwa ok. 30 minut.

Płatna atrakcja stanie się najwyższą publiczną platformą obserwacyjną w południowo-zachodnim Londynie, chociaż będzie o 24 metry niższa niż London Eye.

Koszt rewitalizacji umiejscowionej nad Tamizą elektrowni szacuje się 9 miliardów funtów. (Fot. Getty Images)

Sam komin jest repliką. Oryginał zniszczono w 2014 r., poniewż stal i beton przez dziesięciolecia zostały poważnie uszkodzone w wyniku ekspozycji na dym emitowany przez kotły opalane węglem.

Malezyjski deweloper ujawnił dziś także, że pokój kontrolny elektrowni - wraz z oryginalnymi pokrętłami, gałkami i przełącznikami - zostanie przekształcony w przestrzeń imprezową, która pomieści 250 osób.

Konstrukcja została porównana do windy w książce Roalda Dahla "Charlie i fabryka czekolady", która przebiła sufit w fabryce Willy'ego Wonki i w ten sposób zrodziła się następna część powieści pt. "Charlie i wielka szklana winda".

 

  Komentarze


  • Polexit
   20 października 2018, 12:30

   Największe atrakcje zaczną się po Brexicie :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama