Wielka gwiazda austriackich skoków poza kadrą

Co dalej z karierą Gregora Schlierenzauera...? (Fot. Getty Images)
Utytułowany skoczek narciarski Gregor Schlierenzauer, zwycięzca rekordowej liczby zawodów Pucharu Świata - 53, nie zmieścił się w kadrze Austrii na sezon 2021/22. 31-letni sportowiec wykluczył jednak zakończenie kariery.

Przez całą poprzednią zimę Schlierenzauer wywalczył w PŚ tylko osiem punktów i m.in. z tego powodu nie został uwzględniony na opublikowanych we wtorek listach kadr A, B i C. Ponadto, w lutym br. doznał kontuzji kolana, która wykluczyła go na pozostałą część sezonu.

Austriak jest zdobywcą dwóch Kryształowych Kul za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma też w dorobku złoty, srebrny i dwa brązowe medale igrzysk olimpijskich oraz sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy krążek mistrzostw świata. Dwukrotnie zwyciężył także w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni.

Konkursu PŚ nie wygrał jednak od 2014 roku. Od dawna walczy o powrót do najwyższej formy. Teraz jednak będzie musiał to robić bez pomocy Austriackiej Federacji Narciarskiej.