Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wielka afera dopingowa. Głównym sprawcą niemiecki lekarz

Wielka afera dopingowa. Głównym sprawcą niemiecki lekarz
Podejrzani startują w pięciu różnych dyscyplinach, w tym w trzech zimowych. Na zdjęciu biegaczki narciarskie. (Fot. Getty Images)
Prokuratura w Monachium wszczęła postępowanie przeciwko 21 sportowcom z ośmiu europejskich krajów w związku z możliwością złamania przepisów antydopingowych. Podejrzani startują w pięciu różnych dyscyplinach, w tym w trzech zimowych.
Reklama

Prokurator naczelny Kai Graeber poinformował, że chodzi o przypadki transfuzji krwi. To dalszy ciąg afery, jaka wybuchła podczas niedawnych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld, kiedy zatrzymano m.in. niemieckiego lekarza sportowego Marka S. W poniedziałek do aresztu trafiła kolejna, już piąta osoba z jego otoczenia, która miała zajmować się pobieraniem i ponownym wprowadzaniem krwi do organizmu sportowców.

"Mamy do czynienia z porywającą historią z wieloma zwrotami akcji, do której jeszcze długo nie zostanie dopisany ostatni rozdział" - przewidywał Graeber na konferencji prasowej.

Nie podano nazwisk ani narodowości 21 osób, które znalazły się na celowniku monachijskiej prokuratury. Wiadomo za to, że podejrzani mieli wspomagać się transfuzjami od 2011 roku nawet kilkaset razy. Dochodzić do nich miało m.in. w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale też w Korei Południowej, gdzie w 2018 roku odbyły się zimowe igrzyska, czy na Hawajach, gdzie co roku odbywa się triathlonowy Ironman.

Działająca od 10 lat komórka monachijskiej prokuratury, zajmująca się przestępstwami związanymi z dopingiem, przeprowadziła dotychczas siedem tysięcy postępowań, z czego ok. 1 200 od początku 2018 roku.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama