Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wielka Brytania pod wodą. Gwałtowna aura dziś znów daje się we znaki

Wielka Brytania pod wodą. Gwałtowna aura dziś znów daje się we znaki
Trudna sytuacja jest m.in. w hrabstwie Nottinghamshire. (Fot. Getty Images)
Ciężkie ulewy, które od kilku dni utrzymują się w Wielkiej Brytanii, doprowadziły do licznych podtopień i rozległych powodzi na terenie Anglii, Walii i Szkocji - informuje 'Metro'.
Reklama

Ostrzeżenia pogodowe wciąż obejmują część Szkocji, północnej Walii, północno-wschodniej i północno-zachodniej Anglii. "Dzisiaj rano obowiązują tam bursztynowe i żółte alerty pogodowe. W związku z zalanymi drogami i intensywnymi opadami deszczu, warunki dla kierowców są bardzo zdradliwe" - informuje na Twitterze Met Office.

Obecnie wydano 24 ostrzeżenia o powodziach i 71 alarmów powodziowych dla Wielkiej Brytanii.

Trudna sytuacja jest m.in. w hrabstwie Nottinghamshire. Podtopiona jest część Nottingham, a przedstawiciele lokalnych władz transportowych ostrzegają przed wieloma nieprzejezdnymi drogami. Woda zalała też nieruchomości w miejscowościach Lowdham i Southwell, a powódź zagraża m.in. mieszkańcom wioski Lambley.

Dzisiaj najgorzej będzie w południowo-wschodniej Szkocji, gdzie może spaść nawet 100 mm deszczu. (Fot. Getty Images)

Strażacy uratowali wczoraj późnym wieczorem trzy osoby z samochodu, który utknął w wodzie w wiosce niedaleko Sutton Coldfield (hr. West Midlands). Z kolei w Northwich (hr. Cheshire) urzędnicy Agencji Ochrony Środowiska ustawili bariery przeciwpowodziowe w obawie przed wystąpieniem z brzegów wezbranej rzeki Weaver.

Łatwego życia nie miały też wczoraj osoby podróżujące koleją - z powodu ulewnego deszczu anulowano wczoraj setki połączeń w Anglii, Szkocji i Walii.

Meteorolodzy ostrzegają, że jeszcze dzisiaj gwałtowna aura nie ustąpi. "Najgorzej będzie w południowo-wschodniej Szkocji, gdzie może spaść nawet 100 mm deszczu" - informuje Luke Miall z Met Office, cytowany przez "Metro".

Mocno, bo aż 11 godzin bez przerwy, popada też dziś w Londynie. Jednak już jutro temperatura w brytyjskiej stolicy wzrośnie nawet do ponad 20 st. Celsjusza. Taka aura utrzyma się przez ponad tydzień, a najcieplej będzie w środę, kiedy słupki rtęci poszybują do 24 kresek - przewiduje Met Office.

Na razie brytyjskie biuro meteorologiczne nie wydało alertów dla Wielkiej Brytanii na kolejne dni. "Warunki pogodowe w weekend powinny być spokojniejsze. Będzie cieplej i mniej deszczowo, przy czym w niektórych miejscach wciąż istnieje ryzyko wystąpienia ciężkich i burzliwych deszczy" - zaznacza ekspert.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama