Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wielka Brytania najbardziej zapracowanym krajem w UE?

Wielka Brytania najbardziej zapracowanym krajem w UE?
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii pracują więcej niż inni - wynika z badań Eurofund. (Fot. Thinkstock)
Irlandczycy pracują rocznie 90 godzin więcej niż przeciętny mieszkaniec Unii Europejskiej - wykazały badania przeprowadzone przez unijną agencję Eurofound. Najdłuższy tydzień pracy, wśród państw Wspólnoty, obowiązuje zaś w Wielkiej Brytanii.
Reklama

Według agencji, mającej swoją siedzibę w Dublinie, irlandzcy pracownicy mają średnio 20 dni wolnych w roku – to o 5,7 dnia mniej niż mieszkańcy pierwszych 15 krajów członkowskich UE. Biorąc z kolei pod uwagę wszystkie 28 krajów UE, średnia wynosi 33,8 dni. Największą ilością wolnego w ciągu roku cieszą się mieszkańcy Chorwacji (41 dni), Danii (39 dni) i Niemiec (37 dni).

Najdłuższy tydzień pracy obowiązuje w Wielkiej Brytanii – 42,3 godziny – raportuje Eurofound. Na następnych miejscach znajdują się Cypr (41,7 godzin), Austria (41,4), Grecja (41,2), Polska i Portugalia (41,1).

“Irlandia znajduje się pośrodku – ze średnim tygodniem roboczym trwającym 39 godzin. Najmniej czasu spędzają z kolei w miejscu zatrudnienia Duńczycy – 37,8. To o 4,5 godziny mniej niż w Zjednoczonym Królestwie – co się przekłada na 5 tygodni mniej rocznie” - można przeczytać w raporcie.

Eurofound okrył ponadto, że osoby zatrudnione w krajach, które dołączyły do Wspólnoty w 2004 roku (jak np. Polska), pracują o wiele więcej niż te, które dokonały akcesji wcześniej.

“Istnieją duże różnice w czasie, jaki spędzają w pracy zarobkowej obywatele 28 państw członkowskich. Największa nierówność panuje między starszą piętnastką a nowymi 13 krajami, które dołączyły do UE w 2004” - podsumowują autorzy badania.

 

  Komentarze


  • Olo
   7 września 2017, 14:36

   Tak zgadza sie ze irlandia wiecej jesli zapewnie licza w ta srednia biednych uchodzcow ktorzy jeszcze nie moga pracowac iz musza odpoczac

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama