Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wielka Brytania chce wzmocnić regulacje prawne dotyczące kryptowalut

Wielka Brytania chce wzmocnić regulacje prawne dotyczące kryptowalut
Rząd UK chce kontroli rynku kryptowalut. (Fot. Thinkstock)
Wielka Brytania chce wzmocnić regulacje prawne dotyczące kryptowalut. Chodzi przede wszystkim o przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i zmuszenie podmiotów dokonujących transakcji do ujawniania tożsamości.
Reklama

Regulacje, które są obecnie tematem dyskusji w brytyjskim parlamencie, to część prawa obowiązującego we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Brytyjskie ministerstwo finansów poinformowało, że chce negocjować z przedstawicielami unijnymi ich rozszerzenie na Wielką Brytanię również po opuszczeniu struktur Wspólnoty.

Według urzędnika ministerstwa ds. skarbu, Stephena Barclaya, negocjowane zmiany prawne mają "wciągnąć giełdy obracające cyfrowymi walutami pod regulacje dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy oraz finansowania działalności terrorystycznej".

W praktyce oznacza to, że podmioty obracające kryptowalutami będą nadzorowane przez odpowiednie organy państwowe.

Podobne działania w ostatnim czasie zadeklarowały Stany Zjednoczone oraz Australia. Kraje te zdecydowały się zezwolić na częściowy obrót kryptowalutami w oficjalnym obiegu walutowym, co ma sprzyjać ściślejszym regulacjom prawnym rynku cyfrowych pieniędzy. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama