Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Więcej dni wolnych od pracy w UK? Opozycja proponuje nowe święta

Więcej dni wolnych od pracy w UK? Opozycja proponuje nowe święta
Czy Brytyjczycy będą mieli więcej okazji do świętowania w gronie rodziny? (Fot. Getty Images)
Opozycyjna Partia Pracy z Jeremym Corbynem na czele zaapelowała o ustanowienie czterech dodatkowych dni wolnych od pracy w roku. Zdaniem lidera ugrupowania, za państwowe święto powinien zostać m.in. obchodzony dziś Dzień św. Jerzego (St George's Day).
Reklama

Swój apel polityk wystosował dziś podczas wystąpienia na konferencji Communication Workers Union.

"Po 8 latach polityki oszczędności torysów, brytyjscy pracownicy zasługują na dzień wolnego” - wskazał przewodniczący Partii Pracy.

Zgodnie z propozycją ugrupowania, świętami państwowymi wolnymi od pracy miałyby zostać dodatkowo ustanowione następujące dni: św. Jerzego (23 kwietnia), św. Dawida (1 marca), św. Patryka (17 marca) oraz św. Andrzeja (30 listopada).

Corbyn argumentuje, że Wielka Brytania posiada najmniejszą liczbę (8) świąt państwowych spośród wszystkich państw Unii Europejskiej i G20.

"Jeśli wygramy wybory, w Dniu św. Jerzego cały kraj będzie miał możliwość świętowania równości oraz sprawiedliwości społecznej, z których jesteśmy tak dumni. Pracownicy dostaną w tym dniu płatne wolne” - podkreślił.

Corbyn zapewnił, że celem partii jest scalenie podzielonych przez konserwatystów czterech nacji tworzących Wielką Brytanię. 

Jeremy Corbyn zapowiada, że wprowadzi nowe święta, jeśli wygra wybory. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • SZEF NIEMIECKIEJ DYPLOMAC
   23 kwietnia, 17:15

   A co to za roznica jak i tak z urlopu mi potrącą

  • Gatdemed
   24 kwietnia, 07:08

   To nie o rumunie byl kawal tylko o hansie i pejsie w wojne

  • Lukasz
   24 kwietnia, 09:41

   Corbyn - socjalista pęlną gebą. Jak partia pracy wygra wybory to trzeba sie bedzie na czarno przefarbowac bo inaczej bedzie pod gorke. Chociaz bezrobotny elektorat corbyna ma gdzies dodatkowe dni wonle od pracy, takowi maja wakacja na koszt podatnika przez 365 dni w roku

  • E U
   24 kwietnia, 09:58

   Najmnej w unii - ale beds jeszcze tylko niecaly rok. Wielowyznaniowosc a biora as much swietych to sie moody Acmed I Abdul zdziwi, ale to zawsze 4 dni women wiecej.

  • Pisasz
   25 kwietnia, 05:33

   Ludzie czy wy czytacie to co piszecie? skladnia i rozbiur logiczny zdania na poziomie przedszkola albo gorzej.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama