Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wiceszef KE: Sektor finansowy przygotowany na nieuporządkowany Brexit

Wiceszef KE: Sektor finansowy przygotowany na nieuporządkowany Brexit
UE zapowiedziała przedstawicielom sektora finansowego, żeby przygotowali się zarówno na gładki, jak i tzw. nieuporządkowany Brexit. (Fot. Getty Images)
Firmy sektora finansowego mają realistyczne podejście do prowadzenia działalności w UE po wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty i przygotowane są nawet na tzw. nieuporządkowany Brexit - oświadczył wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Jyrki Katainen.
Reklama

"Odzew z samego sektora finansowego jest taki, że są przygotowani, są na tyle realistami, żeby nie podejmować zbyt dużego ryzyka, gdyż ich obowiązkiem jest służyć klientom" - poinformował Katainen.

UE zapowiedziała przedstawicielom sektora, żeby przygotowali się zarówno na gładki, jak i tzw. nieuporządkowany Brexit, choć oczywiście celem Wspólnoty jest uzyskanie dobrej umowy handlowej z Wielką Brytanią.

Katainen uważa, że byłoby czymś "kompletnie nieodpowiedzialnym" tworzyć przekonanie, że "wszystko pójdzie dobrze i gładko, bo po prostu tego nie wiemy".

Wiele banków i firm ubezpieczeniowych w Wielkiej Brytanii składa wnioski o licencje na rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności w UE, żeby uniknąć zerwania relacji z klientami po Brexicie.

"Po Brexicie nastąpi duża wyrwa w handlu i w usługach, ale nadal będziemy mieli duży rynek, który powinien być ciekawą szansą dla wszystkich instytucji finansowych. Przypuszczam, że również w przyszłości będziemy się starali utrzymać połączenia między sektorem finansowym UE i Wielkiej Brytanii" - wyjaśnił Katainen.

Wiceprzewodniczący KE ds. euro oraz stabilności finansowej, usług finansowych i unii rynków kapitałowych Valdis Dombrovskis dodał, że nie dostrzega w związku z Brexitem żadnych oznak niestabilności finansowej, a uporządkowane wyjście pozostaje scenariuszem bazowym.

Brytyjski minister finansów Philip Hammond wezwał w środę UE, by zgodziła się na wzajemne uznanie i zaakceptowanie regulacji dotyczących usług finansowych świadczonych przez obie strony, by zapobiec fragmentacji rynków.

 

  Komentarze


  • Twòj Pan
   9 marca, 22:20

   Czytelniku co chory jesteś potroluj

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama