Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Westport pierwszym irlandzkim miastem wolnym od plastikowych słomek

Westport pierwszym irlandzkim miastem wolnym od plastikowych słomek
Westport w sezonie oblegane jest przez tysiące turystów. (Fot. Thinkstock)
Westport w hrabstwie Mayo ma być pierwszym irlandzkim miastem wolnym od plastikowych słomek. Inicjatywa komitetu Westport Tidy Towns jest częścią większej ekologicznej akcji 'Tidy Town', która odbywa się na poziomie krajowym.
Reklama

"Wszyscy właściciele pubów w mieście zadeklarowali od 1 czerwca korzystanie wyłącznie ze słomek biodegradowalnych. Mamy nadzieję, że dołączą do nich kawiarnie, lokale z jedzeniem na wynos i supermarkety. Lokalne biznesy zawsze popierały działania naszego komitetu i rozumiały jego znaczenie dla miasta” - podkreśliła Rhona Chambers, członek komitetu Westport Tidy Towns.

Działaczka zaznaczyła, że Westport - jako miejscowość nadmorska - stawia sobie za szczególny cel ochronę środowiska naturalnego.

Akcja jest szczególnie ważna w świetle świeżej odmowy skupowania plastiku z krajów europejskich przez Chiny. Jeszcze w 2016 roku kraj ten przyjął 95% odpadów z Zielonej Wyspy.

"Jako że Irlandia jest czołowym producentem zanieczyszczeń plastikiem w Unii Europejskiej, wiele firm w całym kraju podjęło inicjatywy mające na celu redukcję odpadów” - informuje Independent.ie.

Westport postawiło sobie za cel wykonanie zadania jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego.

"W sezonie populacja miasta wzrasta z 5 tys. do 25 tys. - dlatego zaangażowanie pozostałych firm jest niezbędne dla powodzenia akcji” - podkreśliła Chambers.

Westport ma do tej pory na swoim koncie 3 zwycięstwa w konkursie Tidy Town na poziomie krajowym. Wśród tegorocznych inicjatyw komitetu jest także możliwość zostawiania przez klientów plastikowych opakowań po zakupach w lokalnym SuperValu.

Plastikowe odpady wkrótce znikną z przestrzeni publicznej Westport. (Fot. Thinkstock)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama