Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Westminster odnawia zabytkowe latarnie nad Tamizą

Westminster odnawia zabytkowe latarnie nad Tamizą
Budowę Victoria Embankment rozpoczęto w 1865 roku i zakończono w 1870 roku. (Fot. Wikipedia)
Ponad milion funtów przeznaczył urząd gminy Westminster na rewitalizację zabytkowych latarni zdobiących Victoria Embankment. Projekt jest częścią przygotowań do przyszłorocznych obchodów 150-lecia tej nadrzecznej promenady.
Reklama

Lampy, nazywane ze względu na kształt przypominający ryby Sturgeons (Jesiotry), oświetlają malowniczy deptak łączący Pałac Westminsterski z Blackfriars Bridge.

“Te zaprojektowane przez architekta George’a Johna Vulliamy’ego lampy pierwotnie były gazowe. Na początku XX wieku dostosowano je do elektryczności, a 7 lat temu zamieniono na oświetlenie ledowe. Przez lata oryginalne zdobienia zostały zakryte przez kolejne warstwy farby” - pisze “Evening Standard”.

Latarnie zostały zdjęte w celu renowacji po raz pierwszy w swojej historii. Są naprawiane, oczyszczane i i świeżo malowane.

Pierwsza parta 16 odnowionych lamp już wróciła na swoje miejsce jesienią, a kolejna jest obecnie odrestaurowywana. Wart £1,2 mln projekt ma się zakończyć w czerwcu.

Miejskie oświetlenie gazowe rozbłysło po raz pierwszy w 1809 r. właśnie w Londynie... (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2019
  GBP 4.756 złEUR 4.254 złUSD 3.736 złCHF 3.826 zł

  Sport


  Reklama