Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Westfield na White City kwitnie na przekór Brexitowi

Westfield na White City kwitnie na przekór Brexitowi
Westfield w londyńskim White City już po pierwszym etapie przebudowy. (Fot. Getty Images)
W Londynie zakończyła się właśnie pierwsza faza zaplanowanej na £600 mln rozbudowy cetrum handlowego Westfield. Szefowie giganta przekonują, iż stołeczny handel poradzi sobie z Brexitem.
Reklama

Dzięki rozbudowie, Westfield w zachodnim Londynie zyskał 70 tys. m2 dodatkowej przestrzeni. Po inwestycji powierzchnia kompleksu liczy w sumie prawie 250 tys. m2 - tyle, co dwa wieżowce Shard.

Do promocji ekspansji Westfield London zatrudnił gwiazdy: Jamesa Cordena, Nigellę Lawson czy Miss Piggy. Znane postaci będą reklamowały otwierające się w tym tygodniu nowe sklepy takich marek jak SpaceNK, Adidas, H&M oraz John Lewis. Jeszcze w tym roku planowane są inauguracje punktów Ichiba, Primark, Blink Brow Bar oraz Molton Brown.

W centrum znalazło się dodatkowe miejsce dla 90 firm, podnosząc ich ogólną liczbę do 450. Stworzono w ten sposób 8 tys. nowych miejsc pracy.

Od otwarcia w 2008 roku centrum odwiedziło 250 mln klientów, nabywając towary za £8,6 mld.

“Wraz z Westfield rozwija się White City. W dzielnicy mają powstać tysiące domów oraz prywatny klub Soho House” - informuje “Evening Standard”.

Inwestycje zarządu kompleksu zbiegają się w czasie z trudnościami odczuwanymi w sektorze handlu i gastronomii. Londyńskie sieciówki skarżą się na spadki zysków wywołane podwyżkami podatku komunalnego, konkurencją ze strony sklepów internetowych oraz mniejszymi wydatkami konsumenckimi.

 

  Komentarze


  • Willys
   21 marca, 16:22

   Kwitnie poniewaz decyzja o rozbudowie i rozpoczecie budowy nastapilo przed referendum.zreszta uk jest caly czas w unii i poki co nic sie nie zmienilo w biznesie.

  • Gal
   21 marca, 17:30

   Soho House już otwarli z dwa tygodnie temu.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama