Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

West Midlands: Darmowa heroina dla uzależnionych

West Midlands: Darmowa heroina dla uzależnionych
Uzależnieni będą mogli zażyć substancję pochodzącą z bezpiecznego źródła i w sterylnych warunkach. (Fot. Thinkstock)
Narkotyki, takie jak heroina czy kokaina, mogą być wkrótce przekazywane za darmo uzależnionym - zapowiedział komisarz ds. przestępczości w West Midlands Police.
Reklama

Komisarz David Jamieson chce ograniczyć koszty walki z przestępczością wywołaną uzależnieniami od substancji odurzających. Kolejnym celem nietypowego programu jest zmniejszenie liczby zgonów osób sięgających po narkotyki.

W ramach projektu, użytkownicy takich środków jak heroina czy kokaina, mogą otrzymać narkotyk w sterylnych warunkach medycznych. Z opcji tej skorzystać będą mogli jednak tylko ci, którzy nie będą w stanie wyjść z uzależnienia za pomocą innych metod.

Zdaniem Jamiesona, tego rodzaju zmiany nie tylko zlikwidują czarny rynek, zarządzany przez przestępczość zorganizowaną, ale również spowodują, że uzależnieni nie będą kraść ani wyprzedawać majątku, chcąc zaspokoić swój nałóg.

Program zakłada również przeprowadzenie szkoleń dla policjantów oraz wyposażenie każdego patrolu w nalokson - lek używany do ostrych zatruć narkotykowych. Nowa polityka pozwoli również na odróżnienie uzależnionych od przestępców i trzymanie ich z dala od sądów i aresztów - zamiast tego, mają być pod opieką lekarzy i ośrodków terapeutycznych.

Jak zauważa komisarz z West Midlands Police, tylko w ubiegłym roku w tym regionie Anglii wydano £1,4 mld na nieskuteczną walkę z uzależnionymi. Zwrócono uwagę, że niemal połowa wszystkich przestępstw i kradzieży, dokonywana jest właśnie przez osoby nadużywające narkotyków. Z powodu zanieczyszczonych substancji lub ich niewłaściwej aplikacji, co trzy dni w West Midlands umiera dodatkowo 1 osoba.

Podobny program od lat z powodzeniem funkcjonuje m.in. w Portugalii oraz Irlandii, gdzie osoby uzależnione przyjmują substancje odurzające w sterylnych warunkach i z bezpiecznego źródła. W ubiegłym roku projekt ten wprowadzono także w angielskim Newcastle.

 

  Komentarze


  • Lukasz
   13 lutego, 20:59

   No nareszcie. Mam nadzieje ze rowniez uzaleznionym od seksu tez beda pomagas

  • Marian z wasami
   14 lutego, 08:49

   to ja tez chce tylko ze sajdera gdzie ma sie zglosic bo jak nie tzn dyskryminacja uzaleznionych

  • Post
   14 lutego, 09:41

   Nie przemieni cię czas,
   nie zmienią cię wydarzenia,
   nie uczynią cię lepszym ludzie,nawrócenie nie dokona się siłą naszej woli - bo tak ci się zachciało.
   Więc co ?
   MIŁOŚĆ przemienia ludzi, ciebie,
   MIŁOŚĆ zmiena świat,
   MIŁOŚĆ czyni życie pięknym.
   BÓG JEST MIŁOŚCIĄ !
   Ja zwracam swe życie ku Bogu
   a On dokonuje reszty przemiany, nawrócenia.

  • Xxx
   14 lutego, 09:53

   Ludziska po co te chore komentarze wystarczy trochę poczytać, Szwajcarzy od dawna już takie coś wprowadzili i to działa... Pozdrowienia...

  • Piotr
   16 lutego, 19:50

   Lukasz, pomagają już od dawna, poszukaj info w sieci :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama