Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Weekend na Wyspach: Ulewy, wiatr i powodzie

Weekend na Wyspach: Ulewy, wiatr i powodzie
Tak wygląda jeden z McDonaldów w Walii. (Fot. Wales Online/Vickie Pearson)
Brytyjskie biuro meteorologiczne Met Office wydało ostrzeżenia pogodowe w związku z ulewnym deszczem i silnym wiatrem, które uderzą w Wielką Brytanię w ten weekend.
Reklama

Żółte ostrzeżenie może oznaczać przerwy w dostawie prądu i problemy komunikacyjne w całej Wielkiej Brytanii. Meteorolodzy twierdzą, że nieprzyjemna pogoda osiągnie swoje "godziny szczytu" dzisiaj wieczorem.

"Front, który przyniesie opady, przesuwa się na wschód, gdzie spadnie 15-25 mm deszczu; w wyższych partiach nawet 50 mm" - informuje cytowany przez "Metro" Alex Deakin z Met Office.

Weekend nie zapowiada się przyjemnie. (Fot. Getty Images)

Opadom będzie towarzyszyć silny wiatr, który w porywach może osiągać prędkość nawet 100 km/h. Wiatr i deszcz doprowadzą do lokalnych podtopień - szczególnie na wybrzeżu, gdzie należy spodziewać się bardzo wysokich fal.

Żółte ostrzeżenia pogodowe zostały wydane dla części Walii, Szkocji, południowo-zachodniej Anglii, Irlandii Północnej. "Tam będzie mokro i bardzo nieprzyjemnie" - zaznacza Deakin.

Ekspert dodaje, że temperatury utrzymają się na obecnym poziomie. "Oczywiście będzie nam się wydawać, że jest chłodniej ze względu na siłę wiatru i deszcz" - zauważa meteorolog.

Niektórzy mieszkańcy Walii już walczą z efektami ulewnych deszczów. Zdjęcia zrobione przed McDonaldem w wiosce Merlin's Bridge, w pobliżu Haverfordwest, przedstawiają potężną kałużę przypominającą jezioro.

W niektórych częściach Walii trzeba było ewakuować z domów mieszkańców i zamknąć niektóre drogi.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.04.2019
  GBP 4.952 złEUR 4.289 złUSD 3.812 złCHF 3.743 zł

  Sport


  Reklama