Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Walia ratuje rude wiewiórki, chce zwiększyć populacje tych zwierząt

Walia ratuje rude wiewiórki, chce zwiększyć populacje tych zwierząt
Walia chce zwiększyć populację tych sympatycznych, rudych zwierząt. (Fot. Getty Images)
Walijczycy wypuścili na wolność nowe okazy rudych wiewiórek, aby zwiększyć populację tych zwierząt w regionie. Obecnie w lesie Clocaenog w Ruthin jest mniej niż 50 czerwonych okazów rudych wiewiórek.
Reklama

Walijscy urzędnicy mają nadzieję, że siedem nowych okazów rudych wiewiórek wypuszczonych do lasu w ramach programu hodowlanego, pomoże zwiększyć ich liczbę.

Wyhodowane w niewoli wiewiórki były początkowo umieszczone w dwóch zagrodach leśnych o powierzchni 15 000 akrów - miało im to pomóc przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Po czterech tygodniach otworzono ogrodzenia i wiewiórki mogły wejść do lasu, w którym umieszczono dla nich kilka budek lęgowych i karmników.

"Wiewiórki będą monitorowane, będziemy śledzić ich postępy i mam nadzieję, że będziemy w stanie wypuścić na wolność jeszcze więcej wychodowanych w niewoli okazów" stwierdził Rhys Jenkins z Natural Resources Wales (NRW).

Po czterech tygodniach otworzono ogrodzenia i wiewiórki otrzymały dostęp do lasu, w którym umieszczono kilka budek lęgowych i karmników.

Obszar leśny, w których zamieszkały nowe wiewiórki, jeszcze w 1998 roku zamieszkiwało 400 zwierząt, obecnie jest mniej niż 50 - podaje BBC na swojej stronie internetowej.

"Rude wiewiórki są ważną częścią naszego środowiska, dziedzictwa i kultury, mamy obowiązek chronić je dla przyszłych pokoleń" - zaznaczył Rhys Jenkins.

Rude wiewiórki są rdzennymi mieszkańcami Wielkiej Brytanii, ale ich liczba znacznie spadła od czasu zaadoptowania w kraju ich szarych kuzynów z Ameryki Północnej. Wiewiórki szare przenoszą śmiertelny wirus ospy i rywalizują z rudymi o pożywienie.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   11 marca, 00:44

   Tym czasem w Forbmy:

   https://www.otsnews.co.uk/panic-set-suspected-deadly-squirrel-pox-found-formby/

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama