Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Walia: Mieszkaniec Swansea znalazł w domu 2,5-metrowego węża

Walia: Mieszkaniec Swansea znalazł w domu 2,5-metrowego węża
Gigantyczny wąż znalazł się już pod opieką specjalistów. (Fot. Metro/screenshot)
Egzotycznego węża znalazł w swoim domu mieszkaniec Swansea. Długi na około 2,5 metra gad ukrył się w szafce i wydawał podejrzane dźwięki, które przekonały wynajmującego dom, że ma do czynienia ze szczurem.
Reklama

David Dawes doznał nie lada szoku, gdy zaintrygowany odgłosami dobiegającymi z szafki odkrył nie szczura, a węża tajwańskiego.

“30-latek usłyszał podejrzane szuranie. Był pewien, że to szczur. Kiedy zobaczył gada, natychmiast zadzwonił do specjalistów ochrony zwierząt. Kazali mu zostawić węża w spokoju i pozwolić mu odnaleźć drogę do domu” - informuje serwis “Metro”.

Mężczyzna postanowił jednak działać.

“Zadzwoniłem do ekspertów drugi raz i tym razem poradzili mi, bym założył moją najgrubszą flanelową koszulę i rękawice i zabrał zwierzę. Mój nowy przyjaciel został obudzony i nie bardzo mu się to podobało. Mimo to zabrałem go i włożyłem do zamykanego pudła” - relacjonuje.

Dawes dostarczył zwierzę do lokalnego sklepu zoologicznego. Na miejscu okazało się, że jest to okaz węża tajwańskiego – naturalnie występującego w Azji. Dorosłe okazy osiągają około 1,8–2,7 m długości.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama