Menu

Wakacyjne rekordy na lotnisku w Rzeszowie

Wakacyjne rekordy na lotnisku w Rzeszowie
W porównaniu z ubiegłym rokiem, z wakacyjnej oferty lotniska skorzystało o 25 procent więcej podróżnych. (Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka)
Ponad 60 tysięcy pasażerów, obsłużonych na rejsach czarterowych w sezonie 2019, to najlepszy wynik w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Reklama

W porównaniu z ubiegłym rokiem, z wakacyjnej oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało o 25 procent więcej podróżnych, którzy mieli do wyboru loty do Grecji (Rodos, Heraklion i Zakynthos), Turcji (Antalia i Bodrum) oraz Bułgarii (Burgas).

Wśród słonecznych kierunków największą popularnością cieszyła się turecka Antalia. Na tym kierunku obsłużono ponad 16 tys. pasażerów.

Tegoroczny rezultat stawia Jasionkę na pierwszym miejscu w Polsce wśród lotnisk regionalnych obsługujących do miliona pasażerów rocznie.

"Już trzeci rok z rzędu notujemy znaczny wzrost ruchu w segmencie lotów czarterowych. To efekt przyjętej strategii rozwoju współpracy z czołowymi polskimi touroperatorami" - zaznacza Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się codzienne loty do Londynu.( Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka)

"Coraz więcej mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów wybiera Jasionkę jako miejsce wylotu na wakacje ze względu na wyższy komfort oraz mniejszy stres towarzyszący podróży w porównaniu z dużymi, zatłoczonymi lotniskami. Wierzę, że nasza oferta na przyszły rok wzbogacona o nowe kierunki, jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie lotami czarterowymi z Rzeszowa" - dodaje.

Obecnie w systemach rezerwacyjnych są dostępne pakiety na sezon 2020 z wylotem z Jasionki. Nowością są loty do Monastyru w Tunezji i bułgarskiej Warny. Trwają rozmowy o kolejnych destynacjach w Grecji. 

Oprócz czarterów, rekordowe wyniki w okresie wakacyjnym odnotowała Lufthansa, operująca na trasie Rzeszów-Monachium. Liczba pasażerów podróżujących ze stolicy Podkarpacia do drugiego największego portu przesiadkowego w Niemczech w porównaniu z latem ubiegłego roku wzrosła o 70 procent.

Z kolei o 15 procent zwiększył się ruch na trasie Rzeszów-Newark. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się codzienne loty z Jasionki do Warszawy i Londynu.

Czytaj więcej:

Podkarpackie: Coraz więcej turystów w winnicach

LOT uruchomi zimą więcej połączeń krajowych

Od dziś płatny parking przy lotnisku w Jasionce

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama