Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wadliwe szczepionki dla setek pacjentów. Dostawały je nawet dzieci

Wadliwe szczepionki dla setek pacjentów. Dostawały je nawet dzieci
"To narażenie dzieci na poważne choroby" - czytamy w "DGP". (Fot. Thinkstock)
Preparaty przeznaczone do utylizacji były podawane nawet noworodkom. Lekarze wiedzieli, że wstrzykują niepełnowartościowy produkt. Jest co najmniej kilkaset takich przypadków - informuje dzisiaj 'Dziennik. Gazeta Prawna'.
Reklama

Większość szczepionek wymaga przechowywania w określonej temperaturze. Dlatego leżą w lodówkach. Inspektorzy farmaceutyczni postanowili w ostatnich miesiącach sprawdzić, czy sprzęt chłodniczy w aptekach i przychodniach działa. A także czy na wyposażeniu są agregatory na wypadek odłączenia prądu.

"Efekt? Koszmarny. Nie dość, że wykazano, iż tysiące szczepionek nadaje się do utylizacji, to są dowody na to, że lekarze szczepili, wiedząc już, że specyfik należy zniszczyć. To narażenie dzieci na poważne choroby" - czytamy w "DGP".

"Jestem w szoku. Okrutny brak wyobraźni tych, którzy tak robili" – przyznaje Paweł Trzciński, rzecznik głównego inspektora farmaceutycznego. Jak dodał, problem bowiem dotyczy wielu, jeśli nie wszystkich województw.

W najbliższych dniach o sprawie zostanie poinformowana prokuratura. Zdaniem urzędników, doszło do narażenia najmłodszych pacjentów na utratę zdrowia i życia. Źle przechowywana szczepionka nie działa, choć rodzice myślą, że zaszczepili dziecko. Producenci nie wykluczają też, że wskutek przegrzania preparatu mogą wystąpić objawy niepożądane.

 

  Komentarze


  • Klauzula sumienia
   5 lutego, 08:38

   Ciekawe czy mieli klauzulę sumienia bo tak epatują tym sumieniem, jednocześnie trując ludzi szczepionkami przeznaczonymi do utylizacji!!

  • Lili
   5 lutego, 09:30

   A to nie nowa propaganda aby ukryc NOP? Ze niby NOP wystapil bo szczepionki byly zle przechowywane?Absolutnie wszystkie wg tego co zawieraja nalezaloby klasyfikowac jako DO UTYLIZACJI! A i faktycznie kto wie co sie dzieje z np. solami rteci po przegrzaniu? Zwiazek sie rozpada do metalicznej rteci. Jak tam innych syfow dodali to by i srodek zapalny/wybuchowy mogl powstac.
   Anyway samo w sobie chocby chlodzone to diabelstwo w szczepionkach jest toksyczne i niebezpieczne!
   Nie szczepie. Studiuje ten temat 10 lat i nie wdaje sie w polemike. "Szczepionki" mogly by slurzyc gdyby nie byly biznesem!

  • Gosc 033
   5 lutego, 17:42

   to jak z klauzula sumienia wiedzieli o tym ze szczepionki z danych serii to bubel za to powinni kazdej osobie korzystajacej z takiej szczepionki wyplacic kare w min kwocie 100 tys€ na glowe zreszta stac takie firmy farmaceuteczne takie wyplaty i tak zarabiaja krocie 1 pensje prezesow .. za X miesiac a pigulke dzien po apteka ma prawo odmowic ... za taki bubel wszystkich z tej firmy na szafot powinni wyslac ... a czemu nie ma informacji o ktore szczepionki producent serie ... powinni odczuc bojkot klientow przez 5 lat ze nikt nie zaplaci nawet 1 € centa jako klient :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama