WTA tournament in Seoul: Raducanu opponent of Linette in the quarterfinals

Magda Linette dostała się do ćwierćfinału turnieju WTA w Seulu. (Fot. JUNG YEON-JE/AFP via Getty Images)
Magda Linette will meet Emma Raducanu in the quarterfinals of the WTA tournament in Seoul. In the second round, the Briton defeated Belgium's Yanina Wickmayer, while the Pole dealt with Frenchwoman Kristina Mladenovic. Both will take to the court tomorrow at 4:00 am Polish time.

Raducanu pokonała Wickmayer w dwóch setach 6:3, 7:5. Pierwszy set był wyrównany do stanu 3:3, ale potem 19-letnia tenisistka wygrała sześć gemów z rzędu.

W drugiej partii prowadziła już 3:0, ale Belgijka doprowadziła do wyrównania 5:5. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała Raducanu, która w całym meczu wygrała 80 procent gemów serwisowych.

Młoda Brytyjka jest mistrzynią US Open z 2021 roku. Zajmuje obecnie 77. miejsce w rankingu WTA, natomiast 30-letnia Linette jest 51. Będzie to ich pierwszy pojedynek.