WTA tournament in Chennai: Magda Linette will play in the final

Magda Linette do tej pory w tym turnieju nie przegrała nawet seta. (Fot. ARUN SANKAR/AFP via Getty Images)
Magda Linette, set at number three, advanced to the final of the WTA tournament in Chennai (Madras), India. The Polish tennis player defeated Great Britain's Katie Swan, who crossed the line at 3:0 for Linette. Her next opponent will be Czech Linda Fruhvirtova.

Linette zajmuje w światowym rankingu 67. miejsce, a Swan - 174. Wczoraj po raz pierwszy zmierzyły się na korcie. Mecz trwał tylko 17 minut. Brytyjka po trzecim gemie poprosiła o przerwę medyczną, ale nie była w stanie kontynuować gry.

30-letnia poznanianka w turnieju wcześniej przeszła przez trzy rundy. W pokonanym polu zostawiła Japonkę Moyukę Uchijimę, Rosjankę Oksanę Sielechmietiewą, a w ćwierćfinale uległa jej Kanadyjka Rebecca Marino. Co ciekawe, Polka do tej pory nie przegrała nawet seta.

"Przykro, że wygrałam w takich okolicznościach. Wolałabym zwyciężyć na korcie, ale taki jest też i tenis. W sumie dzięki temu zaoszczędziłam trochę sił. W finale spodziewam się zaciętego boju" - oznajmiła bezpośrednio po spotkaniu Linette, dla której będzie to pierwszy finał WTA w tym roku.

Jej finałowa przeciwniczka, 17-letnia Czeszka, zajmuje 130. miejsce w rankingu WTA. Fruhvirtova w drugim półfinale, po blisko trzygodzinnym pojedynku, wygrała z Argentynką Nadią Podoroską 5:7, 6:2, 6:4. Czeszka po raz pierwszy w karierze zagra o tytuł turnieju rangi WTA. Bez względu na wynik finału, także po raz pierwszy awansuje do czołowej setki światowego rankingu.