WTA: Linette najwyżej w karierze, liderką nadal Barty

Magda Linette jeszcze wyżej w rankingu WTA. (Fot. Getty Images)
Magda Linette, finalistka turnieju WTA w Seulu, awansowała z 48. na 42. miejsce w najnowszym notowaniu światowego rankingu tenisistek. To jej najwyższa lokata w karierze. Na prowadzeniu wciąż jest Australijka Ashleigh Barty. Nie było także zmian w czołowej dziesiątce.

W decydującym spotkaniu w stolicy Korei Południowej Linette przegrała 1:6, 1:6 z Czeszką Karoliną Muchovą, która na liście WTA przesunęła się z 45. na 37. pozycję.

Liderką zestawienia pozostała Barty, która wyprzedza Czeszkę Karolinę Pliskovą i Ukrainkę Jelinę Switolinę.

Czwarta jest Japonka Naomi Osaka, która wczoraj wygrała turniej w... Osace. W decydującym meczu pokonała 6:2, 6:3 Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową, zajmującą 36. miejsce (poprzednio 41.).

Z polskich zawodniczek, w czołowej setce - poza Linette - jest Iga Świątek, sklasyfikowana na 60. pozycji. W tym sezonie warszawianka już nie zagra, choć pierwotnie miała w planach jeszcze dwa występy w Chinach, a oficjalnym powodem jest kontuzja stopy.