WTA Finals: Sakkari pierwszą półfinalistką. Świątek gra o półfinał dzisiaj

Maria Sakkari zapewniła sobie awans do półfinału WTA Finals. (Fot. Getty Images)
Greczynka Maria Sakkari pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:2, 6:4 i jako pierwsza tenisistka zapewniła sobie awans do półfinału turnieju WTA Finals w amerykańskim Fort Worth. Dzisiaj w jej ślady w równoległej grupie może pójść Iga Świątek.

Sakkari jako ostatnia zapewniła sobie udział w mastersie, a jako pierwsza awansowała do półfinału, powtarzając sukces sprzed roku. Rozstawiona z numerem pięć Greczynka dosyć pewnie wygrała z turniejową siódemką Sabalenką, która ma bilans 1-1 i w ostatnim meczu grupowym spotka się z pozostającą bez zwycięstwa Amerykanką Jessicą Pegulą.

"Minęło dużo czasu, odkąd pokonałam tak wysoko notowane zawodniczki bez straty seta. To dla mnie nowość, ale daje dużo pewności siebie" - oznajmiła Sakkari.

W innym pojedynku tej grupy Tunezyjka Ons Jabeur wygrała z Pegulą 1:6, 6:3, 6:3. Mimo drugiej porażki Amerykanka nie straciła jeszcze szans na awans. Nie wszystko jednak w jej rękach, bo w ostatnim meczu musi pokonać bez straty seta Sabalenkę i liczyć na to, że Jabeur przegra 0:2 z Sakkari.

"Czy nadal jestem w grze? Sama nie wiem. Cofam to, co powiedziałem o formacie turnieju, że nie ma znaczenia. Kiedy przegrasz cztery mecze w ciągu trzech dni, to jest do bani. To zdecydowanie bardziej denerwuje, bo nie ma czasu na dojście do siebie" - przyznała Pegula, która w Fort Worth wczoraj przegrała także w deblu. W parze z rodaczką Cori "Coco" Gauff mają już dwie porażki.

Dzisiaj o 23:00 czasu polskiego drugi mecz w Fort Worth rozegra Świątek, która w grupie Tracy Austin zmierzy z Francuzką Caroline Garcią. Jeśli wygra, awansuje do półfinału.

Biorąc pod uwagę historię wcześniejszych pojedynków, to Garcia wydaje się być najtrudniejszą z grupowych rywalek 21-letniej Polki. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego przegrała z nią w lipcu w ćwierćfinale warszawskiego turnieju. Z Francuzką grała też w 2019 roku w Cincinnati i wówczas była górą.