Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

WOŚP w Londynie - ile udało się zebrać w tym roku?

WOŚP w Londynie - ile udało się zebrać w tym roku?
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w londyńskim klubie Scala. (Fot. Hurricane of Hearts/ Facebook)
Wczorajszego wieczoru odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie. Wolontariuszom udało się zebrać ponad 32 tys. funtów, pobijając tym samym ubiegłoroczny rekord.
Reklama

"Szalona, nieokiełznana, pozytywna energia ogarnęła salę koncertową Scala na King’s Cross podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - relacjonują organizatorzy.

Wydarzenie z plejadą polskich gwiazd rocka przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników - prawie 4 000 osób. Rekordowa była także liczba 217 wolontariuszy, kwestujących na ulicach angielskiej stolicy. Do londyńskiego sztabu akcji dołączyli wolontariusze z Oksfordu, Luton i Slough.

Podczas tegorocznej akcji udało się zebrać 32 127,01 funtów, pobijając tym samym zeszłoroczny wynik - 27 193,42 funtów. Kwota ta zasili konto Fundacji WOŚP, która w tym roku grała „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.

"Ten spektakularny sukces zawdzięczamy wyjątkowo barwnej, wybuchowo-radosnej mieszance muzycznej. Mieliśmy przyjemność zobaczyć wielu doborowych twórców, którzy swoim talentem, wigorem i fantazją rozbujali naszą żądną wrażeń publiczność" - zapewnia jedna z uczestniczek wydarzenia.

W sobotę odbył się koncert Czesława Mozila. Artysta w swoim specyficznym stylu zaprosił nas do „rozmowy” na temat istoty polskości. Wczoraj na wszystkie dzieci czekała Smurfna Dyskoteka. Konkursy i zabawy przygotowali także rodzice uczników Polskiej Szkoły im. Św. Franciszka w Erith.

Wieczorny koncert otworzyła grupa OUT. Za nimi zaprezentowała się formacja Kabanos. "Niesamowita energia artystów w połączeniu z łatwo wpadającymi w ucho melodiami i często abstrakcyjnymi tekstami stworzyła mieszankę wybuchową. Sądząc po reakcji publiczności, zespół zyskał tego dnia wielu nowych fanów" - stwierdza organizatorka.

Swoje największe przeboje zagrali także Czarno-Czarni. Najważniejszemu momentowi wieczoru, czyli "światełku do nieba", towarzyszył utwór "Moja i twoja nadzieja" w wykonaniu Niki Boon.

Podczas wieczoru odbyła się także licytacja, prowadzona przez lidera Big Cyc, Krzysztofa Skibę. Jednym z przedmiotów, które osiągnęły najwyższą kwotę, był tort w kształcie "cyca", nawiązujący do nazwy zespołu. Wylicytowano go za 1 000 funtów.

Po zakończeniu aukcji, Big Cyc zagrał swoje najpopularniejsze przeboje, które doskonale były znane londyńskiej publiczności -  "Rudy się żeni" czy "Facet to świnia".

Gwiazdą wieczoru był Hunter, który po raz kolejny odwiedził stolicę Wielkiej Brytanii podczas WOŚP. "Niebywała siła muzyki Huntera momentalnie dała o sobie znać, wypełniając salę energetyzującymi dźwiękami. Publiczność pod sceną szalała, łącznie z przybyłą z Polski liczną grupą fanów zespołu. 23. Finał WOŚP zakończyliśmy z wielkim zespołem i w wielkim stylu" - podsumowuje uczestniczka WOŚP.

Festiwal odbył się dzięki fundacji Hurricane of Hearts, której przedstawiciele - Dagmara Chmielewska i Kuba Smolarek - zapowiedzieli, że "będą grać z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej".

 

  Komentarze


  • Rom
   12 stycznia 2015, 11:08

   . O tym, że Jerzy Owsiak zatrudnił swoją żonę na stanowisku dyrektora medycznego, żeby było śmieszniej, już wiemy. Precyzyjnie rzecz ujmując Lidia Niedźwiedzka-Owsiak powstrzymała się od głosu przy podejmowaniu decyzji o swoim zatrudnieniu, ale uchwałę podpisała. Wypłaty dla "Dzidzi" dawno się zdezaktualizowały, w ostatnim dostępnym sprawozdaniu merytorycznym pensja dyrektor medycznej zawiera się w widełkach 14 do 19 tysięcy. Jednak to nawet nie jest czubek góry lodowej, jeśli chodzi o podpisywanie umów i wypłatę środków w układzie Owsiak płaci żonie, żona płaci Owsiakowi, Owsiakow

  • Tomasz
   12 stycznia 2015, 13:10

   chcecie zalozyc wspolna grupe na fb pomoc polakow dla polakow??? Wszyscy , ktorzy moga pomagac w grupie pomagaja innym . Wszystko wyjasniamy i piszemy formy po polsku do benefitow , prawa jazdy , wyjasniamy gdzie skarzyc lekarza i rzadac odszkodowania, gdzie zalatwia za darmo i jak najbardziej profesjonalnie problemy na lini pracodawca pracownik itp. Decyzja nalezy do was. ja posiadam spora wiedze i checi , aby te tematy i jednosc nas ogarnac. Jezeli znajde minimum 100 chetnych na poczatek zaczynamy , jezeli nie dbajmy sami o wlasne interesy i sprawy . Pozdrawiam was. Oczywiscie za free

  • Kaja
   12 stycznia 2015, 14:47

   SAME LEMINGI!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.12.2018
  GBP 4.794 złEUR 4.302 złUSD 3.809 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama