WGP volleyball: Poland - Argentina 3: 2

(Fot. Kamila Ganszczyk/ Facebook)
Poland won with Argentina 3: 2 (25:23, 24:26, 25:15, 23:25, 15:10) in the match of the tournament D2 World Grand Prix women's volleyball second division in Włocławek.

Reprezentacja Argentyny okazała się bardzo wymagająca dla polskich siatkarek, które aby wygrać musiały stoczyć pięciosetowy pojedynek. Biało-czerwone nie najlepiej weszły w mecz, ale dzięki świetnej zagrywce Berenik Tomsi, a potem Martyny Grajber, odrobiły straty i wyszły na czteropunktowe prowadzenie 16:12. Nerwowo zrobiło się, gdy rywalki wyrównały na 18:18, ale podopieczne trenera Jacka Nawrockiego wygrały seta 25:23.

Błąd w przyjęciu Polek przy stanie 24:24 otworzył drogę reprezentacji Argentyny do wygrania drugiej partii. Lucia Fresco skutecznie zablokowała Grajber i doprowadziła do remisu w meczu. Po tym zimnym prysznicu świetnie zaczęły grać zagrywką Grajber i Anna Grejman, co sprawiało spore problemy w przyjęciu Sol Piccolo. Swoje potężne ataki dołożyła Tomsia i Polki spokojnie wygrały trzecią odsłonę do 15.

W czwartej świetnie zaczęły rywalki, który szykują się do występu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Argentynki za sprawą zagrywki Josefiny Fernandez i bardzo dobrej grze w obronie uzyskały kilkupunktowe prowadzenie. Trener Jacek Nawrocki poprosił o przerwę, po której biało-czerwone sukcesywnie odrabiały straty i doprowadziły do wyniku 22:23. Jednak autowa zagrywka Tomsi i błąd w przyjęciu Grejman spowodował, że do rozstrzygnięcia spotkania konieczny był tie-break.

W nim, mimo niezbyt udanego początku, szczęście dopisało Polkom. Przy mocnej zagrywce Agnieszki Kąkolewskiej wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końca zwyciężając 15:9.

Dzisiaj o godz. 16:00 Portoryko, inny uczestnik turnieju olimpijskiego, zmierzy się z Argentyną, a trzy godziny później Polska z Kenią. Jutro biało-czerwone z Portorykankami zagrają o godz. 14:00, a Argentyna z Kenią o 17:00.