Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W tych miastach w UK najłatwiej o chorobę weneryczną

W tych miastach w UK najłatwiej o chorobę weneryczną
Kluczową rolą w promocji zdrowego życia seksualnego jest właściwa edukacja. (Fot. Getty Images)
Jeśli mieszkasz w Cardiff, to według badań możesz być bardziej narażony na zarażenie się chorobą przenoszoną drogą płciową, taką jak rzeżączka czy chlamydia. Stolica Walii została uznana za najgorsze miasto w Wielkiej Brytanii pod względem zdrowia seksualnego.
Reklama

Dane pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród 2 368 Brytyjczyków z 28 miast, którym zadano pytania o dziewięć różnych aspektów zdrowia seksualnego. Zaledwie 22 procent ludzi w Cardiff oświadczyło, że używa prezerwatywy przed seksem, podczas gdy 11 procent nigdy nie udało się do lekarza w celu wykonania testów po seksie bez zabezpieczenia.

Edynburg, który zajął czwarte miejsce w tym nietypowym zestawieniu, miał największy odsetek osób, które nigdy w swoim życiu nie przebadały się pod kątem chorób wenerycznych - aż 76 procent. 

Bristol znalazł się na szczycie listy zdrowia seksualnego, z najmniejszą liczbą osób, które nigdy nie były testowane na STI (42 procent). Tylko 17 procent mieszkańców miasta oznajmiło, że czeka, aż pojawią się objawy, zanim zostaną poddani testom.

Badania farmacji Medicine Direct są częścią kampanii "Fruit of Your Loins", której celem jest podniesienie świadomości na temat zdrowia seksualnego i przełamanie tematów tabu. Analiza wskazała kilka niepokojących statystyk. Na przykład 32 procent Brytyjczyków nie bada się, ponieważ nie wierzy, że są narażeni na choroby przenoszone drogą płciową. Co więcej, aż 33 procent dorosłych twierdzi, że nigdy nie uczono ich o zagrożeniach związanych z seksem.

Wielu mieszkańców Wysp udaje się do wenerologa dopiero wtedy, gdy doświadcza pierwszych objawów zakażenia. (Fot. Getty Images)

Lista miast, w których najłatwiej o chorobę weneryczną:

 1. Cardiff
 2. Glasgow
 3. Belfast
 4. Edinburgh
 5. Leeds
 6. Plymouth
 7. Liverpool
 8. Hull
 9. Nottingham
 10. Newcastle
 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama