Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W sobotę koncert z apelem o datki na odbudowę Notre Dame

W sobotę koncert z apelem o datki na odbudowę Notre Dame
Kwota potrzebna do odbudowy katedry Notre Dame wciaż nie jest znana. (Fot. Getty Images)
Kanał 2 francuskiej telewizji publicznej w sobotę wieczorem wyemituje na żywo uroczysty koncert z apelem o składanie datków na odbudowę zniszczonej w pożarze paryskiej katedry Notre Dame - ogłosiła telewizja France 2.
Reklama

Jak poinformowano, w wydarzeniu tym, zatytułowanym "Paryska Notre Dame, wielki koncert", udział weźmie popularny prezenter programów historycznych Stephane Berne, inni prezenterzy i dziennikarze francuskiej telewizji oraz "liczni artyści".

Artyści wykonają zarówno piosenki, jak i utwory muzyki klasycznej, apelując o datki na odbudowę słynnej katedry. Według France 2 operację koordynuje Centrum Zabytków Narodowych (Centre des monuments nationaux). Szczegółowy program wydarzenia ma zostać podany później.

Koncert będzie transmitowany również przez telewizję TV5 Monde, francuskojęzyczny kanał przeznaczony dla zagranicznej publiczności.

Przekazanie milionów euro na odbudowę świątyni zapowiedział już m.in. francuski koncern energetyczny Total czy rodzina Pinault i Arnault. Mer Paryża Anne Hidalgo zaproponowała zorganizowanie w stolicy Francji "międzynarodowej konferencji darczyńców".

Jak poinformowała prokuratura, pożar, który zniszczył katedrę Notre Dame w Paryżu, prawdopodobnie został wzniecony przypadkowo. Zdaniem ekspertów, na razie jest za wcześnie, by wskazać koszt odbudowy, ale można szacować, że wyniesie ona setki milionów euro.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama