Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W letnim rozkładzie lotów 110 tras z lotniska Katowice

W letnim rozkładzie lotów 110 tras z lotniska Katowice
W letnim rozkładzie lotów z Katowic dostępnych jest w sumie osiem kierunków do Wielkiej Brytanii. (Fot. Twitter/Katowice Airport)
110 tras regularnych i czarterowych do 99 miejsc w 29 państwach na trzech kontynentach zaoferują przewoźnicy z Katowice Airport w letnim rozkładzie lotów. Nowy rozkład wszedł w życie 31 marca.
Reklama

Letnia siatka połączeń regularnych z Katowic obejmuje 51 tras do 49 lotnisk w 21 państwach. Są wśród nich cztery nowości - wszystkie oferowane przez linię Wizz Air. Sezonowa trasa na Fuerteventurę wystartuje 25 kwietnia i obsługiwana będzie w każdy czwartek do 24 października br. Loty do Santander rozpoczną się 15 czerwca i wykonywane będą w każdy wtorek oraz sobotę do 14 września br.

Na 17 czerwca Wizz Air zaplanował pierwszy lot z Pyrzowic do Valencii/Castellón. Sezonowy kierunek obsługiwany będzie w każdy poniedziałek i piątek do 13 września br. Inauguracja całorocznego połączenia do Alesund odbędzie się 16 września. Loty będą odbywały się w każdy poniedziałek i piątek.

W letnim rozkładzie lotów z Katowic dostępnych jest w sumie osiem kierunków do Wielkiej Brytanii, siedem do Włoch i sześć do Hiszpanii. Po cztery połączenia są oferowane do Niemiec i Norwegii, trzy na Ukrainę, a po dwie trasy do Grecji, Holandii, Portugalii i Szwecji.

Pojedyncze trasy łączą Katowice z Bułgarią, Chorwacją, Cyprem, Czarnogórą, Gruzją, Irlandią, Islandią, Izraelem, Maltą i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Ponadto, w ofercie jest jeden kierunek krajowy - Warszawa.

Katowickie lotnisko podkreśla, że jest liderem - w gronie czternastu polskich lotnisk użytku publicznego - w segmencie obsługi ruchu czarterowego. W 2018 r. obsłużono tam rekordową liczbę 1,97 mln podróżnych czarterowych - o 514 tys. więcej (o 35,3 proc.) niż rok wcześniej.

W letnim rozkładzie lotów z Katowic można znaleźć 59 tras czarterowych, umożliwiających dotarcie do 60 miejsc na terenie 18 państw. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama