Menu

W Wielkiej Brytanii wraca rywalizacja profesjonalnych snookerzystów

W Wielkiej Brytanii wraca rywalizacja profesjonalnych snookerzystów
Mistrz świata Judd Trump (Anglia) zapowiedział swój udział w mistrzostwach. (Fot. Getty Images)
Snooker jest pierwszym profesjonalnym sportem w Wielkiej Brytanii, który wznowi rywalizację po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Pierwszy turniej rozpocznie się 1 czerwca w Milton Keynes. Udział potwierdził już m.in. mistrz świata Judd Trump.
Reklama

Zawody, w których wystąpi 64 zawodników, potrwają do 11 czerwca. Będą transmitowane w telewizji, ale do sal nie będą wpuszczani kibice. Ponadto obowiązywać będą dodatkowe przepisy sanitarne, mówiące np. o zakazie witania się przez uściśnięcie dłoni lub nakazie zachowania dwumetrowej odległości graczy od sędziego i siebie nawzajem. Co więcej, wszyscy uczestnicy będą musieli przed rozpoczęciem imprezy przejść testy na COVID-19.

Na gospodarza turnieju wybrano Marshall Arena w Milton Keynes, ponieważ oferuje ona także zakwaterowanie. Dzięki temu żaden z uczestników wydarzenia nie będzie musiał opuszczać obiektu w trakcie rywalizacji.

Rozgrywki będą miały nietypową formułę. Zawodnicy zostaną podzieleni na 16 grup po czterech. W każdym meczu rozgrywane będą po cztery frame'y. Za zwycięstwo przyznane będą trzy punkty, za remis - po jednym.

Do kolejnej rundy awansują tylko snookerzyści z pierwszych miejsc, którzy trafią do czterech grup po czterech graczy. Zwycięzcy zakwalifikują się do trzeciej, finałowej fazy grupowej.

Pula nagród wynosi 200 tysięcy funtów, z czego do triumfatora trafi 30 tysięcy.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama