Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W UK ruszają testy "inteligentnej" sygnalizacji

W UK ruszają testy
Nowa sygnalizacja świetlna to część wartego miliard funtów programu. (Fot. Getty Images)
Firma AECOM poinformowała o rozpoczęciu pionierskich testów 'inteligentnej' sygnalizacji na brytyjskich drogach. Nowoczesne rozwiązanie będzie sprawdzane pod kątem wydajności na drodze A59 w Yorku.
Reklama

W odróżnieniu od tradycyjnych drogowych świateł, te opracowane przez AECOM opierają swoją pracę głównie na czujnikach ruchu. Oznacza to, że zapalają się na zielono zawsze, gdy podjeżdża do nich samochód, chyba że na przejściu akurat znajduje się pieszy.

Zdaniem ekspertów, nowoczesne rozwiązanie upłynni ruch i zapobiegnie tworzeniu się korków. Pozwoli również uniknąć sytuacji, kiedy światła włączone są w momencie, gdy nie ma takiej potrzeby.

Testy "inteligentnej" sygnalizacji przygotowano na zlecenie brytyjskiego rządu, który w ubiegłym roku rozpoczął warty miliard funtów projekt przystosowywania wszystkich dróg do autonomicznych samochodów.

Szacuje się, że do końca 2020 roku po jednej trzeciej dróg na Wyspach będą mogły poruszać się samochody bez kierowców.

 

  Komentarze


  • Jerrytfl
   23 maja, 16:01

   Ja pier... W Polsce inteligentne światła ruszyły jakieś minimum 15 lat temu jak nie dłużej. Pod różną postacią. UK to faktycznie zacofanie jak nie wiem co. Szkoda słów ponadto co już napisałem.

  • Tfl
   23 maja, 17:51

   Jerrytfl, napisz gdzie w Polsce są takie światła.

  • Darek
   23 maja, 17:58

   W Wielu miastach Polski. Wpisz w Google inteligentne światła na skrzyżowaniach dostaniesz mnóstwo wyników

  • Ab
   23 maja, 19:32

   Przecież oni nie znają jeszcze mixerow cieplej i zimnej wody to skąd mogą znać inteligentne światła ,,, kiedyś mówiło się że odkrył Amerykę w proszku , ,ZAOFANE UK

  • Medalik
   23 maja, 21:23

   Faktycznie zacofana kraina...U mnie w Częstochowie w 2010 jesienią zamontowano to "cudo XXI wieku" przy ul.Hetmańskiej !!! Może by tak stworzyć forum w czym Wlk.Brytania jest zapóźniona do kontynentalnej Europy?

  • Dory
   24 maja, 00:17

   Niedługo zostaną także zamontowane kontakty w łazienkach w których będzie można zamontować pralki dzięki czemu w kuchniach będzie można mieć takie cuda jak zmywarka do naczyń :D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama