Menu

W UK prawie 3 miliony dzieci żyją w biedzie

W UK prawie 3 miliony dzieci żyją w biedzie
TUC: "Żadne dziecko w Wielkiej Brytanii nie powinno dorastać w biedzie". (Fot. Getty Images)
Obecnie w ubóstwie dorasta 2,9 miliona brytyjskich dzieci. To o blisko milion więcej niż w 2010 roku - wynika z raportu centrali związkowej TUC.
Reklama

Liczba dzieci, które są "więźniami biedy", wzrosła o 800 tys. od 2010 r. Stanowi to drastyczny wzrost o 38 proc. w ciągu ostatniej dekady - informuje "Metro".

Zdaniem organizacji związkowej TUC, to efekt rządowych cięć zasiłków, powolnego wzrostu wynagrodzeń i niepewności dotycząca zatrudnienia.

Sekretarz generalna TUC, Frances O'Grady, przyznała: "Żadne dziecko w Wielkiej Brytanii nie powinno dorastać w biedzie, ale rzeczywistość jest taka, że miliony pracujących rodziców walczą o wyżywienie i ubranie swoich dzieci".

Zdaniem TUC, sytuację wielu gospodarstw domowych pogorszyły cięcia zasiłków. (Fot. Getty Images)

"Cięcia zasiłków jedynie pogorszyły sytuację wielu gospodarstw domowych. Dodatkowo brakuje gwarancji stałego zatrudnienia i wzrostu wynagrodzeń. Potrzebujemy rządu, który na pierwszym miejscu stawia pracujące rodziny, a nie dobro bogatych darczyńców i funduszy inwestycyjnych" - podkreśliła O'Grady.

Z kolei Margaret Greenwood, minister ds. pracy i emerytur w gabinecie cieni Partii Pracy, stwierdziła, że "Partia Konserwatywna powinna się wstydzić, iż pracujące rodziny walczą o to, aby wyżywić swoje dzieci".

"To, jak troszczymy się o nasze dzieci jest znakiem cywilizowanego społeczeństwa. Liczby TUC pokazują jednak, jak bardzo zawiodły rządy koalicji torysów i Liberalnych Demokratów" - podsumowała polityk.

Czytaj więcej:

Ponad 5 mln mieszkańców UK z "głodową" stawką godzinową

Coraz więcej osób w UK zależnych od banków żywności

Johnson zapowiada "koniec przepaści między bogatymi a biednymi"

  Komentarze
  • Agusia londyn
   18 listopada 2019, 19:02

   W PL 9 mln dzieci zyje w biedzie.

  • Huron
   18 listopada 2019, 19:12

   Smutna prawda... Jak masz dzieci i żyjesz z jednej wypłaty, to ciężko się od biedy uchować... Pracuję jako kierowca ciężarówki, mam £14 na godzinę i co z tego?? Podatek i opłaty wszystko pochłania! Jak krew w piach. A spróbuj porobić trochę dłużej, extra dzień lub coś... zaraz uwalą z housingu i zostaje na życie jeszcze mniej. Czyli promocja lenistwa! Rób swoje 45 godzin i nie próbuj się wychylać, bo cię uwalimy. Nie ma szans wyjść na swoje :( długi, długi, długi.

  • Polus
   18 listopada 2019, 21:43

   Troszcza to sie oni o wlasne kieszenie dlatego jeszcze brexitu nie bylo. Co za burdel

  • Ziomek
   19 listopada 2019, 05:58

   A moj ziomek zrobil koledż 2 latatemu i teraz jest elektrykiem i ma 220 dniowki i pracy po uszy

  • Kjkjkj
   19 listopada 2019, 08:54

   Przjedz sie po consilowskich blokach to zobaczysz tą biedę, samochody i to nowe nie mogą się zmieścić na tych consilowskich parkingach

  • Mimik
   19 listopada 2019, 11:15

   To po co mają tyle dzieci. Mamusia nie pracuje i gromadka koło niej. Do pracy nie pójdzie tylko benefit na dzieci ciagnie

  • Ja
   19 listopada 2019, 16:32

   Jak czytam te bzdury to aż sie płakać że smiechu chce jak to ktoś wyżej napisał wystarczy się przejść obok domów biedoty (cauncil) żeby zobaczyć jakimi furami się wozi bieda w Anglii na zasiłkach żyją lepiej niż nie jeden zasowajacy w jakiejś fabryce od poniedziałku do piątku po 12h

  • @Mimik
   20 listopada 2019, 00:48

   Kobieta pojdzie do pracy i to co zarobi wyda na opiekunke albo jeszcze jej zabraknie...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.02.2020
  GBP 5.129 złEUR 4.302 złUSD 3.977 złCHF 4.054 zł

  Sport


  Reklama