Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W UK padnie rekord: 9 tys. lotów w ciągu jednego dnia

W UK padnie rekord: 9 tys. lotów w ciągu jednego dnia
To będzie ciężki weekend dla kontrolerów ruchu lotniczego. (Fot. Getty Images)
Liczba samolotów pasażerskich w przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii, nad którymi będą musieli 'zapanować' kontrolerzy ruchu lotniczego, osiągnie dzisiaj rekordowy poziom 9 tysięcy - informuje BBC.
Reklama

"Złożyły się na to: bank holiday, przerwa międzysemestralna w szkołach, filmowy festiwal w Cannes oraz wyścig Formuły 1 o Grand Prix Monako (26 maja)" - tłumaczy cytowany przez BBC pracownik firmy NATS, zajmującej się obsługą ruchu lotniczego w Wielkiej Brytanii.

Tym samym zostanie pobity rekord z 25 maja ub. roku, kiedy z brytyjskiego nieba skorzystało dokładnie 8 854 maszyn.

Z przyjazdem na lotnisko lepiej nie czekać na ostatnią chwilę. (Fot. Getty Images)

Co ciekawe, jeszcze więcej samolotów może latać nad Wyspami już 1 czerwca, czyli w dniu, w którym odbędzie się "angielski finał" Ligi Mistrzów. Ceny biletów lotniczych do Madrytu, gdzie na stadionie Wanda Metropolitano zmierzą się Liverpool i Tottenham, poszybowały do 1 300 funtów.

"Planowaliśmy działania na ten pracowity letni okres przez kilka miesięcy - przygotowując się na najgorsze i licząc na najlepsze" - przyznaje Wendy Howard-Allen z Nats. "W związku z wieloma wydarzeniami, zbiegającymi się z końcem maja i początkiem czerwca, ważne, aby zdać sobie sprawę z wpływu, jaki to będzie miało na ruch lotniczy" - dodaje ekspertka.

Jak informuje BBC, największy ruch na niebie panuje w południowo-wschodniej Anglii. To tam znajdują się cztery z pięciu kluczowych brytyjskich portów lotniczych.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama