Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W UK brakuje 7 tys. rodzin zastępczych

W UK brakuje 7 tys. rodzin zastępczych
Z roku na rok przybywa dzieci, które potrzebują rodzin. (Fot. Thinkstock)
W Wielkiej Brytanii brakuje prawie 7 tys. rodzin zastępczych - biją na alarm organizacje charytatywne. 'Jeśli sytuacja się nie poprawi, dzieci będą umieszczane dalej od rodzinnych miast lub w niewykształconych rodzinach' - ostrzegają.
Reklama

6,8 tys. rodzin zastępczych, z czego 930 w samym Londynie, niezbędnych jest do zapewnienia odpowiedniej opieki potrzebującym dzieciom - wynika z najświeższych danych.

Zdaniem The Fostering Network, jeśli do końca 2018 roku nie pojawią się nowe osoby zdecydowane odgrywać tę rolę, szczególnie gotowe przyjmować nastolatków i rodzeństwa, wielu nieletnich będzie umieszczanych z dala od szkół, rodzin i przyjaciół lub u osób posiadających niedostateczne umiejętności i doświadczenie.

Kevin Williams, prezes organizacji, podkreśla, że pełnienie funkcji rodzica zastępczego może być dużym wyzwaniem, lecz jest godne podziwu.

“Opiekunowie zastępczy wykonują wspaniałą pracę na rzecz naszego społeczeństwa, otwierając serca i domy dla dzieci – często oferując im pierwszy stabilny, bezpieczny i pełen ciepła dom” - wskazuje.

Dennise, pełniąca funkcję matki zastępczej od 17 lat mieszkanka Harrow, nie ukrywa dumy z tego, co robi.

“Dano nam możliwość dzielenia się nami, naszym domem i rodziną z młodymi ludźmi w potrzebie, którzy nie znaleźli się w tej sytuacji z własnej winy. Z radością oferujemy im bezpieczne, wolne od uprzedzeń otoczenie, w którym mogą rozwinąć skrzydła” - podkreśla.

Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej mogą znaleźć więcej informacji na stronie The Foster Network.

Fostering nie jest tym samym co adopcja. Za opiekę nad dziećmi otrzymujesz wynagrodzenie. (Fot. Thinkstock)

 

  Komentarze


  • Irek
   16 maja, 16:45

   To niech przestaną odbierać dzieci Polakom . Zreszta w UK rodzina zastępcza to dobry zarobek dla tych którzy nie chcą pracować.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.12.2018
  GBP 4.794 złEUR 4.302 złUSD 3.809 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama