Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Szwecji zginął polski marynarz. Służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

W Szwecji zginął polski marynarz. Służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża
Na zdj. ORP Gopło wraz z innymi trałowcami typu 207. (Fot. Wikipedia)
Marynarz, który zginął w piątek wieczorem w porcie szwedzkiej marynarki wojennej w Karlskronie podczas przygotowań do manewrów, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.
Reklama

Informację o jednostce, w której służył marynarz, potwierdził rzecznik prasowy 8 Flotylli kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski.

"W piątek 8 września podczas fazy portowej ćwiczenia Northern Coasts 2017 w Porcie Wojennym w Karlskronie doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł jeden z polskich żołnierzy" – podał Kwiatkowski w komunikacie. "Przyczyny wypadku zostaną dokładnie zbadane" – podkreślił.

Rodzina tragicznie zmarłego żołnierza została powiadomiona o wypadku – poinformował rzecznik 8 Flotylli.

Jak podkreślono, "Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz składa kondolencje oraz zapewnia o najdalej idącej pomocy dla rodziny zmarłego".

"Dwaj polscy marynarze wpadli do wody w piątek o godzinie 23:10 w porcie w Karlskronie. Jeden z nich nie żyje" - napisano w komunikacie szwedzkich sił zbrojnych.

Marynarze zostali wyłowieni z wody, a następnie na miejscu przeprowadzono akcję ratunkową. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. Jednemu z nich nie udało się uratować życia, drugi przebywa pod opieką lekarzy.

Według rzeczniczka lokalnej policji Fredrika Bratta, sprawa jest wyjaśniana przez wojsko, gdyż do zdarzenia doszło na terenie bazy wojskowej. "Najprawdopodobniej chodzi o wypadek i nie ma podejrzenia przestępstwa" - stwierdził.

Marynarze uczestniczący w manewrach Northern Coasts 2017 uczcili pamięć zmarłego Polaka minutą ciszy.

Właściwa faza ćwiczeń wojskowych, w których weźmie udział pięć tysięcy marynarzy m.in. ze Szwecji, Polski, Finlandii, Estonii oraz Danii, ma rozpocząć się jutro i potrwać na Morzu Bałtyckim do 21 września.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama