Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Poznaniu powstał polsko-irlandzki biznes. Zatrudni 100 osób

W Poznaniu powstał polsko-irlandzki biznes. Zatrudni 100 osób
Firma nieprzypadkowo wybrała na swoją lokalizację stolicę Wielkopolski. (Fot. Thinkstock)
W Poznaniu powstaje nowe biuro polsko-irlandzkiej firmy Sonolake. W oddziale pracę znajdzie około 100 osób - poinformował 'Głos Wielkopolski'.
Reklama

Sonolake powstało w 2016 roku, po fuzji polskiej spółki Verax Systems i irlandzkiej Danu Technologies.

“Połączenie tych firm było dużym wyzwaniem, ale udało się. Firmy współpracowały ze sobą przed fuzją. Zauważyliśmy, że kultura i mentalność Polaków i Irlandczyków jest bardzo podobna. Śmiejemy się z tych samych żartów, mamy za sobą podobne historie z Wielkim Bratem za granicą” – poinformował “Gazetę Wyborczą” Sławomir Dębczyński z Sonalake.

Firma specjalizuje się w usługach rozwoju oprogramowania. Obsługuje zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa. W Poznaniu mają być realizowane zlecenia między innymi dla Amazona czy Ryanaira.

Spółka Sonalake przygotowała 100 nowych miejsc pracy dla specjalistów z sektora nowych technologii. Osoby będą sukcesywnie przyjmowane w ciągu najbliższych 2 lat.

Lokalizacja firmy w Poznaniu nie była przypadkowa.

“Tutaj mamy korzenie, bo jedna ze spółek tworząca firmę wywodzi się z Poznania. To też bardzo duże miasto akademickie, duży rynek pracy, wielu specjalistów. Owszem, z niskim bezrobociem, ale wysoką jakością. Chcemy przyciągać kulturą pracy. Jesteśmy otwarci i staramy się nie tworzyć podziałów. Jesteśmy też firmą międzynarodową” - przekazał “Głosowi Wielkopolskiemu” dyrektor w Sonolake, Michał Kolasiński.

Sonolake to kolejna międzynarodowa firma, jaka ostatnio zainwestowała w stolicy Wielkopolski.

“W grudniu przeprowadził się tu amerykański gigant John Deere, zajmujący się produkcją sprzętu rolniczego. Otworzył Centrum Usług Biznesowych, w których pracować ma 120 osób. Wcześniej Ikea stworzyła biuro w koncepcji Activity Based Workplace na poznańskim Franowie, gdzie przeniosło się prawie 500 pracowników. We wrześniu z kolei nabór zapowiedziała firma Tom Tom - gigant IT" – wylicza dziennik.

W uroczystym otwarciu biura Sonolake wziął udział Gerard Keown, ambasador Irlandii.

 

  Komentarze


  • Chociaz nie bykem.
   13 stycznia, 17:59

   Slyszalem ze Poznan to fajne lies to.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama