Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Londynie najszybsze w historii tempo zamykania restauracji

W Londynie najszybsze w historii tempo zamykania restauracji
Z mapy Londynu zniknęła m.in. 65-letnia węgierska restauracja "The Gay Hussar" w Soho. (Fot. Getty Images)
Londyńska obsesja na punkcie jedzenia poza domem jest bliska 'apogeum', a intensywna konkurencja powoduje, że tempo zamykania restauracji jest najwyższe w historii.
Reklama

W ciągu 12 miesięcy do września liczba restauracji, które na zawsze zamknęły swoje podwoje, wzrosła z 84 do rekordowych 117. Gwałtownie - bo z 193 do 167 - spadły również otwarcia, dając liczbę "nowych lokali netto" na poziomie 50, co jest najniższym wskaźnikiem od 2012 roku.

Znane restauracje, które zniknęły z mapy Londynu w ciągu minionego roku, obejmowały m.in. 65-letnią węgierską "The Gay Hussar" w Soho, "Babilon" w Kensington czy "Barbecoa Piccadilly" Jamie'ego Olivera. Nawet najbardziej doświadczony londyński restaurator, Terence Conran, nie wytrzymał konkurencji i zamknął "Lutyens" na Fleet Street i "Albion" w Clerkenwell.

W ciągu ostatnich dwóch dekad liczba restauracji w Londynie rosła tak szybko, że uczyniła z brytyjskiej stolicy prawdopodobnie największą na świecie gastronomiczną metropolię. Jednak - jak zaznacza Peter Harden, redaktor "Harden’s London Restaurants", który przeprowadził ankietę -  z powodu "niespotykanej dotąd konkurencji" coraz trudniej jest przetrwać nawet dobrej kuchni.  

"Kiedyś dobre restauracje z reguły się nie zamykały. Ale w ubiegłym roku odnotowano straty na najwyższym poziomie" - zauważa ekspert w rozmowie ze Standard.co.uk.

"Problemem jest nadmierna podaż: zbyt wiele restauracji ugania się za popytem, ​​który choć nadal rośnie, robi to powoli" - podsumowuje Harden.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama