Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Irlandii więcej przestępstw. Garda nie wypełniła planu

W Irlandii więcej przestępstw. Garda nie wypełniła planu
Nadgodziny irlandzkich policjantów przekroczyły w tym roku budżet o ponad 50%. (Fot. Aneta Kubas/Londynek.net)
W tym roku w Irlandii znacznie wzrosła liczba zgłaszanych przestępstw, głównie włamań, napaści i gwałtów - wynika z danych Gardy. Raport wskazuje na to, że policja nie zrealizowała założonych na ten rok celów związanych z redukcją przestępczości.
Reklama

Według danych, na koniec września w całym kraju wzrosła o 8% liczba włamań. Najwięcej zgłoszeń przybyło na wschodzie - 17%. O 9% w skali kraju zwiększyła się z kolei liczba raportów o napaściach seksualnych (38% na południu), a o 6% przypadków zakłóceń porządku publicznego (21% w Dublinie).

Dokument przygotowany przez pełniącego obowiązki komendanta głównego Dónala Ó Cualáina dla Policing Authority wskazuje na to, że irlandzka policja nie wypełniła celów na ten rok. Wśród założeń było między innymi obniżenie o 10% liczby rabunków i o 5% włamań.

Ograniczona miała zostać także liczba napaści seksualnych. Co więcej, wytyczna, iż każdym przestępstwem na tle seksualnym ma się zajmować śledczy oraz supervisor, została określona jako "zagrożona".

Raport wykazał także, iż służby przekroczyły w tym roku o 53% budżet na nadgodziny - między innymi w związku z rozpracowywaniem wędrujących szajek włamywaczy.

Ten rok był wyjątkowo ciężki dla irlandzkiej policji, która musi sobie poradzić z aferą fałszowania badań alkomatem. Dziś ma się odbyć spotkanie Ó Cualáina z PA, podczas którego oczekuje się od niego przedstawienia progresu w postępowaniach dyscyplinarnym przeciwko podejrzanym policjantom.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama