Menu

W Irlandii najmniejsza liczba zgonów na Covid-19 od dwóch tygodni

W Irlandii najmniejsza liczba zgonów na Covid-19 od dwóch tygodni
Irlandzkie władze nie chcą na razie spekulować na temat ewentualnego złagodzenia wprowadzonych restrykcji. (Fot. Getty Images)
Liczba zmarłych z powodu koronawirusa w Irlandii wzrosła o kolejne 26 osób, wskutek czego łączny bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 1 087 - podało wczoraj po południu Ministerstwo Zdrowia tego kraju. To najmniejsza liczba zgonów od dwóch tygodni i o połowę mniej niż zanotowano w sobotę.
Reklama

W przypadku 23 z tych 26 zgonów potwierdzono laboratoryjnie, że przyczyną był koronawirus. W piątek irlandzkie władze medyczne zdecydowały się zmienić sposób prowadzenia statystyk i wliczać do nich także te przypadki, gdzie nie potwierdzono laboratoryjnie koronawirusa jako przyczyny zgonu, ale lekarze to podejrzewali. To prawie 200 z ogólnej liczby zgonów.

Jednocześnie podano, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 701 nowych zakażeń, co z kolei jest wzrostem prawie dwukrotnie większym niż w sobotę. Liczba wykrytych przypadków w Irlandii wzrosła tym samym do 19 262, jednak około połowa z zakażonych już wyzdrowiała.

Jak poinformowano, według stanu o północy z piątku na sobotę, do szpitali przyjętych zostało 14 proc. wszystkich osób, o których wykryto koronawirusa, zaś 349 osób trafiło na oddziały intensywnej terapii. Ponad 27 proc. wszystkich wykrytych przypadków dotyczyło pracowników służby zdrowia.

Irlandzkie władze medyczne zgadzają się co do tego, że tempo rozprzestrzeniania się wirusa udało się znacząco spowolnić, ale na razie nie chcą spekulować na temat ewentualnego złagodzenia wprowadzonych w tym celu restrykcji, które mają obowiązywać co najmniej do 5 maja.

Czytaj więcej:

Irlandia: Premier Varadkar wraca do praktyki lekarskiej, by walczyć z epidemią

Irlandia zakazuje dużych zgromadzeń do jesieni

Irlandia: O 52 wzrosła liczba zmarłych z powodu koronawirusa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama