Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Irlandii nadal nocne przymrozki. Ocieplenie dopiero po weekendzie

W Irlandii nadal nocne przymrozki. Ocieplenie dopiero po weekendzie
Dublińczycy nie rozstają się dziś z parasolem. (Fot. Getty Images)
Temperatury w okolicy 0 st. C zapowiada na nadchodzącą noc w całym kraju Met Eireann. Weekend ma upłynąć pod znakiem kapryśnej aury, za to w przyszłym tygodniu spodziewane jest spore ocieplenie.
Reklama

Piątek w całej Irlandii rozpoczął się deszczowo i wietrznie, jednak synoptycy zapewniają, że w ciągu dnia zacznie się rozpogadzać. Przejaśnienia rozpoczną się w południe na zachodzie i stopniowo będą obejmować resztę kraju. Temperatury od 9 do 13 st. C.

Noc ma być "zimniejsza niż zwykle o tej porze roku” - słupki rtęci wskażą od 0 do 4 kresek i pojawią się przygruntowe przymrozki.

"Weekend zapowiada się deszczowy, jednak nie tak wietrzny jak miniony tydzień. Noce będą zimne, a w ciągu dnia pojawi się miks deszczu i słońca. Maksymalne temperatury od 11 do 14 st. C.” - poinformował rzecznik biura synoptycznego.

W niedzielę może popadać, a w nocy gdzieniegdzie pojawią się przymrozki.

Poniedziałek i sobota mają być relatywnie suche i cieplejsze od weekendu.

"Tydzień rozpocznie się przyjemnymi 14-18 st. C. Poniedziałek w całym kraju raczej suchy, popada dopiero we wtorek po południu. Na wschodzie termometry powinny wskazywać 17-18 st. C. Środa ma być sucha i słoneczna, jednak nieco chłodniejsza: z maksymalnymi 11-14 st. C.” - wskazuje rzecznik.

Według BBC, w Dublinie dziś cały dzień będzie deszczowy. Sobota i niedziela przyniosą mieszaninę deszczu i przejaśnień oraz maksymalnie do 13 st. C. Poniedziałek i wtorek będą suche i cieplejsze. Reszta tygodnia powinna upłynąć bez opadów, z umiarkowanymi 13-15 st. C.

Ocieplenie przyjdzie do Irlandii dopiero w poniedziałek. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama