Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Irlandii będzie mroźno przez cały tydzień

W Irlandii będzie mroźno przez cały tydzień
W Dublinie nie ma śniegu, ale jest zimno... (Fot. Thinkstock)
O szczególną ostrożność w tym tygodniu zaapelował do kierowców i pieszych Met Eireann. Nocne przymrozki sprawiają, że drogi i chodniki są oblodzone, a w niektórych rejonach pokryte warstwą śniegu.
Reklama

Dziś do 10:00 obowiązywał w całym kraju żółty alert Met Eireann. Ostrzeżenia w ostatnich dniach wydawane są regularnie, dlatego warto śledzić prognozy pogody na bieżąco.

Najcięższe warunki panują we wschodniej części Connacht, a także Leinsterze i Ulsterze. Według RTE, około 50 szkół w Longford, Roscommon i Galway zostało zamkniętych ze względu na opady śniegu i oblodzenia.

Odwołana została także część lotów – ze względu na niekorzystne warunki pogodowe w Wielkiej Brytanii i centralnej Europie.

Synoptycy zapowiadają, że mróz utrzyma się przez resztę tygodnia, choć nie będzie już tak zimno i wietrznie jak w miniony weekend.

Na zachodzie, północy i w centrum kraju do końca tygodnia spodziewany jest deszcz ze śniegiem.

Dziś fala opadów przemieszczać się będzie przez hrabstwa leżące u wybrzeży Atlantyku w kierunku wchodnim. Na północy może spaść śnieg.

“Po południu i wieczorem będzie się przejaśniać. Maksymalnie słupki rtęci wskażą od 3-4 st. C. na północy i północnym wschodzie do 8-10 st. C. na południowym wybrzeżu. Dzisiejsza noc będzie w centrum i na wschodzie początkowo sucha, ale nad ranem zaczną się tu przemieszczać opady znad wybrzeża oceanu. Niektóre będą silne, mogą nawet wystąpić burze – szczególnie u brzegów Atlantyku” - informuje Met Eireann.

Jutro maksymalne temperatury mają wynieść 1-5 st. C.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama