Menu

W Hiszpanii rekordowa liczba zakażeń

W Hiszpanii rekordowa liczba zakażeń
Podczas ostatniej doby w całym kraju potwierdzono aż 12 183 przypadki infekcji. (Fot. Getty Images)
W Hiszpanii pomiędzy czwartkiem a piątkiem zanotowano najwyższą liczbę dobowych zakażeń koronawirusem od początku epidemii - ponad 12 tys. Z kolei w Portugalii potwierdzono 687 infekcji, czyli najwięcej od połowy kwietnia.
Reklama

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia Hiszpanii, podczas ostatniej doby w całym kraju potwierdzono 12 183 przypadki infekcji. Najwięcej z zakażeń zanotowanych podczas minionych 24 godzin stwierdzono we wspólnocie autonomicznej Madrytu, w Kraju Basków oraz w Katalonii i Andaluzji.

Resort zdrowia oszacował, że do piątkowego wieczora w Hiszpanii zanotowano łącznie 566 326 przypadków infekcji.

Hiszpańskie służby medyczne ogłosiły, że pomiędzy czwartkiem a piątkiem potwierdzono też 48 nowych zgonów wskutek Covid-19. Łącznie w całym kraju zmarło już na tę chorobę 29 699 osób.

Najwyższy od wiosny wzrost zakażeń koronawirusem nastąpił także w Portugalii, gdzie podczas ostatnich 24 godzin potwierdzono 687 przypadków. To najwyższa od połowy kwietnia liczba osób zakażonych w ciągu jednej doby.

Według komunikatu służb medycznych Portugalii, do wczorajszego wieczora zanotowano tam w sumie już 62 813 infekcji, z których wciąż aktywnych jest 17 314.

Z szacunków portugalskiego resortu zdrowia wynika, że podczas ostatniej doby liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła o trzy, do 1 855.

Czytaj więcej:

"El Pais": Druga fala pandemii dotarła do Hiszpanii

Hiszpania: Ograniczenia wstępu na plaże nocą

Hiszpania: Do grudnia pierwsze szczepienia przeciw Covid-19

Przepełnione szpitale w Madrycie. Chorzy z Covid-19 przewożeni do innych placówek

UK przywraca kwarantannę dla podróżnych z Portugalii

  Komentarze
  • Currill
   12 września, 14:10

   Chyba w du..e te zakażenia. Ściema i manipulacja zwłaszcze u tępych angoli. Wierzą we wszystko co im ten siwy baran powie. Uj nie pandemia.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama