Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Dublinie ruszyły nowe wypożyczalnie rowerów miejskich

W Dublinie ruszyły nowe wypożyczalnie rowerów miejskich
Rowerową inwestycję promują lokalni radni. (Fot. Dublin City Council)
W Dublinie ruszył właśnie nowy system wypożyczania rowerów. Na ulice 'niezwłocznie' trafi 200 jednośladów, których nie będzie trzeba oddawać do specjalnego terminala.
Reklama

Dublin City Council przyznał właśnie licencję dwóm firmom oferującym nowoczesne wypożyczalnie rowerów. Urbo oraz BleeperBike działają bez używania terminali. W przeciwieństwie do działającego już w stolicy DublinBikes, który wymaga odbierania i zwrotu pojazdów do specjalnych stacji, nowe firmy korzystają z powszechnie występujących stojaków. Wypożyczanie odbywać się będzie przez aplikację mobilną, która będzie odblokowywała zapięcie. Po zakończeniu korzystania wystarczy przypiąć rower do stojaka.

"Na początek na ulice trafi 200 jednośladów, a w nadchodzących miesiącach ich liczba będzie zwiększana. Działalność dwóch firm będzie się uzupełniać. Oznacza to, że użytkownicy po zarejestrowaniu do jednego systemu będą mogli korzystać także z drugiego” - informuje Journal.ie.
By umożliwić operowanie firmom wypożyczającym rowery, władze Dublina musiały w ubiegłym roku zmienić prawo. Rada miejska zapowiedziała, że zakres usług może zostać rozszerzony o peryferie.
BleeperBike już rozpoczął działalność na terenach Dun Laoghaire-Rathdown oraz South Dublin County Council.

Rada stolicy poinformowała także o utworzeniu w ostatnich miesiącach dodatkowych 1,3 tys. miejsc do parkowania rowerów. Stojaki mogą być używane zarówno przez korzystających z rowerów prywatnych, jak i wynajmowanych.

DCC zapowiedział kontrolę wypożyczalni, wyciągając wnioski z problemów w Chinach i Australii, gdzie pojazdy są porzucane w parkach i kanałach.

Radny Ciarán Cuffe określił wydanie pozwoleń jako "dobry dzień dla Dublina”.

"Podobne systemy działają w największych miastach świata i cieszymy się, że dotarły i do nas. Zagraniczne doświadczenia pokazują, iż odpowiednio kontrolowane systemy wnoszą pozytywny wkład w transport i mobilność” - podsumował.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama