Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W Cork powstanie pierwszy na świecie sklep bez kas

W Cork powstanie pierwszy na świecie sklep bez kas
Irlandia przoduje w innowacyjnym podejściu do handlu. (Fot. Thinkstock)
Pierwszy na świecie sklep bez kas ma zostać otwarty w przyszłym roku w Cork. Już teraz firma Everseen testuje jego działanie przy French Church Street. Nowa technologia ma zrewolucjonizować światowy handel.
Reklama

W nowoczesnym sklepie klienci mają możliwość wybrania towarów z półek i wyjścia bez konieczności płacenia w kasie. Towary są automatycznie skanowane i opłacane przez osobiste konto klienta.

System pod nazwą Øline (wymawia się zero lajn) wykorzystuje kamery oraz sztuczną inteligencję do rejestrowania etykiet towarów, które klient zabiera z półki. Program odnotowuje także te produkty, które zostały przez niego odłożone. Po zakończeniu zakupów, konsument sprawdza listę produktów odnotowanych przez aplikację Øline, potwierdza transakcję i wychodzi.

“Choć jeszcze trwa faza testowa, Everseen planuje otworzenie w 2018 trzech sklepów, w tym na początku roku ten przy French Church Lane” - donosi “Evening Echo”.

Podobne sklepy planuje uruchomić w USA gigant handlu internetowego Amazon.

Jak przekonuje Alan O'Herlihy, dyrektor generalny Everseen, nowoczesna technologia oferuje o wiele więcej niż tylko brak kas i kolejek.

"Øline daje sprzedawcom wiedzę na temat ich klientów. Pozwala im reagować na zachowania i emocje konsumentów, a nie tylko wzory kupowania” - wylicza.

Firma z brytyjskiego Blackpool zapewnia, że w ciągu dwóch lat będzie w stanie oferować nowy system sklepom “większym od boiska do piłki nożnej”.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama