Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

W 2018 roku zmarło 414 tys. Polaków. To najwięcej od czasów wojny

W 2018 roku zmarło 414 tys. Polaków. To najwięcej od czasów wojny
Z jednaj strony Polacy wiedzą, co szkodzi zdrowiu, ale także nie przestrzegają zaleceń lekarskich. (Fot. Getty Images)
Tylu Polaków, co w 2018 r., nie umarło od czasów II wojny światowej - informuje 'Dziennik Gazeta Prawna'. Taka liczba zgonów przewidziana była dopiero na lata 30. Zabijają nas palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta oraz wysokie ciśnienie.
Reklama

"W ubiegłym roku zmarło 414 tys. mieszkańców naszego kraju, czyli o ok. 3 proc. więcej niż w roku poprzednim" - wynika ze wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego". "To niechlubny rekord" - donosi "DGP".

"Od zakończenia II wojny światowej nie było roku, w którym rozstało się z życiem tak wielu Polaków. Tak dużą, jak w ubiegłym roku, liczbę zgonów przewidywano dopiero w 2023 roku" - dodali dziennikarze "DGP".

Gazeta podkreśla, że "już w 2017 roku statystyczna długość życia kobiet skróciła się o 1,5 miesiąca do 81,1 roku, przy wzroście o tydzień mężczyzn do 74 lat".

Jak podkreśliła gazeta, "nie wiadomo, dlaczego ludzie umierali częściej, niż wynikałoby to ze struktury demograficznej".

"Dane o przyczynach udostępniane są przez GUS z rocznym opóźnieniem. Z opublikowanego kilka dni temu raportu Narodowego Instytutu Zdrowia - Państwowego Zakładu Higieny Sytuacja zdrowotna ludności Polski wynika jednak, że Polacy sami są sobie winni. Z jednaj strony nie widzą, co szkodzi zdrowiu, ale także nie przestrzegają zaleceń lekarskich" - podsumowuje "DGP".

 

  Komentarze


  • Ha ha
   4 lutego, 15:59

   ciekawe dlaczego zaden facet nie umarl z powodu raka szyjki macicy :) Zapomnieliscie jescze dodac porownanie prostaty i raka jader u kobiet i mezczyzn

  • Kawa
   4 lutego, 19:55

   Zaden mezczyzna nie umarl tez z powodu raka piersi. Dzieki Londynek.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama