Verstappen wygrał Grand Prix Francji

Max Verstappen okazał się wczoraj bezkonkurencyjny. (Fot. Getty Images)
Lider cyklu Holender Max Verstappen z zespołu Red Bull wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Francji, 12. rundę mistrzostw świata i umocnił się na pozycji lidera. To siódmy triumf Holendra w tegorocznym sezonie.

Drugi był siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, który w wyścigu GP F1 startował po raz 300. Trzecie miejsce wywalczył jego partner z zespołu Brytyjczyk George Russell.

Monakijczyk Charles Leclerc, wicelider klasyfikacji mistrzostw świata, który wywalczył siódme pole position, nie ukończył wyścigu, na 18. okrążeniu wypadł z toru i uszkodził bolid.

Verstappen zdecydowanie prowadzi w mistrzostwach świata, zgromadził już 233 pkt i o 63 pkt wyprzedza drugiego Leclerca.

Kolejna runda mistrzostw świata F1 - Grand Prix Węgier zostanie rozegrana 31 lipca.