Verstappen won the French Grand Prix

Max Verstappen okazał się wczoraj bezkonkurencyjny. (Fot. Getty Images)
Dutchman Max Verstappen from Red Bull won the Formula 1 race for the French Grand Prix, the 12th round of the world championship, and strengthened his leadership position. This is the Dutchman's seventh victory this season.

Drugi był siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, który w wyścigu GP F1 startował po raz 300. Trzecie miejsce wywalczył jego partner z zespołu Brytyjczyk George Russell.

Monakijczyk Charles Leclerc, wicelider klasyfikacji mistrzostw świata, który wywalczył siódme pole position, nie ukończył wyścigu, na 18. okrążeniu wypadł z toru i uszkodził bolid.

Verstappen zdecydowanie prowadzi w mistrzostwach świata, zgromadził już 233 pkt i o 63 pkt wyprzedza drugiego Leclerca.

Kolejna runda mistrzostw świata F1 - Grand Prix Węgier zostanie rozegrana 31 lipca.