Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

VI Kongres Kobiet w Koszalinie: Czy Polska będzie mieć prezydentkę?

VI Kongres Kobiet w Koszalinie: Czy Polska będzie mieć prezydentkę?
W wydarzeniu, które zorganizowała w Koszalinie Fundacja Edukacja-Równość-Aktywność-Dialog Era Dialogu pod hasłem „Niepodległa Polska #Emancypacja #Reaktywacja”, wzięło udział ponad 100 osób, głównie kobiet. (Fot. Twitter/@Kongres Kobiet)
VI Regionalny Kongres Kobiet w Koszalinie odbył się w sobotę pod hasłem 'Niepodległa Polka #Emancypacja #Reaktywacja'. Jednym z zaproszonych gości był prezydent Słupska Robert Biedroń, który namawiał uczestniczki do startu w 'maratonie wyborczym'.
Reklama

„Przed nami maraton wyborczy. Jestem tutaj dzisiaj, by namówić was, żebyście się zaangażowały w wybory samorządowe, do europarlamentu, parlamentarne i prezydenckie. Bez was nie będą takie, jakie byśmy tego chcieli. Bez was one nie zmienią rzeczywistości” – mówił Biedroń.

„Jeżeli jesteście wkurzone, to angażujcie się. Nie pozostawcie tego innym. Ten elektorat, który jest strażnikiem patriarchatu, się zmobilizuje. Wystartujcie w wyborach” – przekonywał Biedroń.

Dodał, że na sali centrum kultury, w której zorganizowano Kongres, „jest największy komitet". "Żadna partia polityczna nie ma tyle członkiń i sympatyczek, członków i sympatyków, co Kongres w Koszalinie. W was jest siła. Zakładajcie własne komitety, pokażcie, że jest alternatywa” - podkreślił.

„Wiem, że radni mnie zaatakują za to, że tutaj jestem, bo oni by woleli, bym siedział w kościele i klęczał przed biskupem. Jestem tu, by pokazać solidarność. Obiecuję wam, że zrobię wszystko, żebyśmy się doczekali na tej sali tego, że stanie przed nami nie tylko prezydentka Koszalina, nie tylko prezydentka Słupska, ale także prezydentka Polski. Takie jest moje marzenie” – mówił Biedroń.

Dzisiaj Regionalny Kongres Kobiet zaplanowano w Kołobrzegu. (Fot. Twitter/@Kongres Kobiet)

Prezydent Słupska na Kongresie przypomniał również, że Rada Kobiet, która powołana została w mieście za jego kadencji, była drugą w Polsce. W Koszalinie usankcjonuje się ona lada dzień. Stosowne zarządzenie prezydent miasta Piotr Jedliński ma podpisać w przyszłym tygodniu - poinformował na Kongresie.

W wydarzeniu, które zorganizowała w Koszalinie Fundacja Edukacja-Równość-Aktywność-Dialog Era Dialogu pod hasłem „Niepodległa Polska #Emancypacja #Reaktywacja”, wzięło udział ponad 100 osób, głównie kobiet. W programie znalazły się filmy dokumentalne („750 lat kobiet”, „Podziemne Państwo Kobiet”), debaty, prezentacje multimedialne, występy artystyczne i wystawy. Kongres w Koszalinie współfinansowany był z budżetów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i miasta Koszalina.

Dzisiaj Regionalny Kongres Kobiet zaplanowano w Kołobrzegu. Jubileuszowy 10. Ogólnopolski Kongres Kobiet odbędzie się w Łodzi w dniach 16-17 czerwca. W stowarzyszeniu jest ponad 30 pełnomocniczek, jedną z nich jest Dorota Róża Chałat z Koszalina. Stowarzyszenie działa na rzecz równych praw kobiet, wzmacnia je, edukuje, by kobiety mogły i chciały działać.

Tymczasem w Londynie miał miejsce ostatnio V Kongres Polek w Wielkiej Brytanii.

 

  Komentarze


  • Gość
   15 kwietnia, 23:41

   każda 'Prezydentka' będzie po prostu śmieszna. Dobra może być Pani Prezydent. Trochę powagi... kto wam zabrania startować. Więcej jest kobiet niż mężczyzn więc macie przewagę na starcie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama