Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Uwaga na oszustów w Newcastle. Naciągają też Polaków

Uwaga na oszustów w Newcastle. Naciągają też Polaków
W Newcastle grasują oszuści, którzy chcą zarobić na obywatelach Unii. (Fot. Getty Images)
Policja w Newcastle ostrzega przed oszustami, którzy od obywateli krajów unijnych - w tym Polaków - wyłudzają pieniądze za rejestrację settled status. Przestępcy żądają opłat za pomoc w rejestracji i wmawiają, że sama rejestracja jest płatna, choć obowiązek taki został zniesiony.
Reklama

Policja w Newcastle otrzymała szereg zgłoszeń od wzburzonych obywateli krajów Unii Europejskiej, którym przestępcy proponowali pomoc z rejestracją settled status oraz pre-settled status w zamian za opłatę sięgającą nawet kilkuset funtów.

Oszuści próbowali też swoim ofiarom wmówić, że nadal muszą płacić 65 funtów za wniosek, choć taki obowiązek ma być od 30 marca (czyli czasu, gdy system zostanie oficjalnie wprowadzony - przyp. red.) zniesiony. Informowała o tym premier Theresa May  zapowiadając jednocześnie, że te osoby, które poniosły już koszt związany ze złożeniem wniosku imigracyjnego, otrzymają pełną refundację.

Newcastle postanowiło walczyć z "nieuczciwymi pomocnikami imigracyjnymi”. "Jest to haniebna próba polowania na ludzi podatnych na zagrożenia oraz atak na osoby, które i tak już się martwią, co przyniesie im przyszłość po Brexicie” – stwierdził radny Habib Rahman. 

Oszuści chcą zarobić na pomocy w rejestracji settled status - "życzą sobie" nawet kilkaset funtów. (Fot. Getty Images)

"Proszę, aby przekazywać tę informację w swoich społecznościach, że są tacy, którzy chcą skorzystać na tych niepewnych czasach. Jeśli spotkacie ludzi usiłujących oszukać kogoś w ten czy inny sposób, należy zgłosić to na policję” – dodał Rahman.

Każdy, kto w Newcastle został oszukany przez przestępców w związku z rejestracją w Home Office, proszony jest o kontakt z policją pod numerem telefonu 101 lub pod numerem Action Fraud  0300 123 2040.

Informacje na temat rejestracji "settled status" można znaleźć w naszym artykule: Rejestracja obywateli Unii Europejskiej po Brexicie: "Settled status" w dziale Poradnik  Polaka w UK, a także na stronie rządowej:  https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families/applying-for-settled-status.

 

  Komentarze


  • Takasobie4/10
   11 lutego, 18:19

   A Polacy "mi no inglisz" płaczą i płacą....No ale jak się przyjeżdża albo siedzi kilka lat i dalej ni me ni be po angielsku to trzeba płacić

  • Ggg
   12 lutego, 07:02

   Polaków naciągają???? Przecież my taki mądry naród .

  • Pola
   12 lutego, 15:26

   Az wstyd czytać te wypociny .Zawisc Polaka do Polaka podłość ludzka nie zna granic nic dziwnego ze inne narodowosci szanuja na swiecie a nas nie bo Polak Polakowi sam wilkiem Wstyd i hańba

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.08.2019
  GBP 4.753 złEUR 4.352 złUSD 3.920 złCHF 4.007 zł

  Sport


  Reklama