Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Usain Bolt będzie grać z Łukaszem Piszczkiem?

Usain Bolt będzie grać z Łukaszem Piszczkiem?
Usain Bolt będzie grał w Borussi? (Fot. Getty Images)
Najszybszy człowiek świata Usain Bolt w marcu przejdzie testy w piłkarskim zespole Borussii Dortmund. Jamajski sprinter po zakończeniu lekkoatletycznej kariery widzi siebie w roli skrzydłowego i chciałby podpisać kontrakt. Zawodnikiem BVB jest Łukasz Piszczek.
Reklama

"Po testach wszystko się okaże. Jeśli trenerzy uznają, że potrzebuję specjalistycznego treningu, ale widzą mnie w zespole, będę chciał podjąć próbę" - stwierdził 31-letni Bolt w wywiadzie dla gazety "Daily Express".

Jamajczyk, rekordzista świata w biegach na 100 i 200 m, najchętniej zostałby zawodnikiem Manchesteru United, któremu kibicuje od dzieciństwa. Stamtąd nie padła jednak żadna propozycja współpracy, a Bolt chciałby się sprawdzić w roli piłkarza.

"Oczywiście, że jestem zdenerwowany. To jest futbol, całkowicie inna dyscyplina sportu. Potrzebuję też czasu, żeby się do niej przystosować. Ale jak zacząłem trenować lekkoatletykę też byłem zestresowany. Gdy się przyzwyczaiłem, było łatwiej" - przyznał.

Ośmiokrotny mistrz olimpijski Bolt lekkoatletyczną karierę zakończył latem 2017 roku.

 

  Komentarze


  • Tomasz
   10 stycznia, 13:54

   To już pewne - Usain Bolt skrzydłowym Borussi.
   Teraz sensacja z ostaniej chwili: Łukasz Piszczek będzie skakał w drużynie w lotach narciarskich

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama