Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Urzędy i mandaty w Polsce "na kartę" lub "przez telefon"

Urzędy i mandaty w Polsce
Teraz w co drugim urzędzie w Polsce możemy wnieść opłatę za pomocą karty płatniczej. (Fot. Thinkstock)
W ciągu roku Polacy dokonali w urzędach 448 tys. transakcji bezgotówkowych o wartości 60,3 mln zł. Policjanci z drogówki w ciągu trzech miesięcy tego roku przyjęli od kierowców 72,2 tys. mandatów na kwotę 9,3 mln zł.
Reklama

"Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej jest ważnym krokiem w procesie budowy nowoczesnej i sprawnej e-administracji – ogłosił wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński.

Dodał też, że przybliża on urzeczywistnienie idei innowacyjnej Polski cyfrowej. Jego zdaniem. zainteresowanie zarówno urzędów jak i klientów jest tak duże, że w ciągu kolejnego roku większość jednostek administracji powinno zainstalować specjalne urządzenia pozwalające klientom płacić kartą lub przez telefon.

Program został wdrożony rok temu przez Krajową Izbę Rozliczeniową we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Teraz w co drugim urzędzie w Polsce możemy wnieść opłatę za pomocą karty płatniczej lub telefonu. Klienci mogą bez wypłacania gotówki z konta płacić np. podatki, opłaty skarbowe czy rejestracyjne. Bezgotówkowo można płacić także mandaty wystawione przez policję drogową.

W pierwszym roku (kwiecień 2017 – marzec 2018) do programu przystąpiło 1 414 urzędów, czyli ponad 50 proc. wszystkich urzędów w Polsce. W tym czasie Polacy dokonali w urzędach 448 tys. transakcji bezgotówkowych o wartości 60,3 mln zł. Policjanci z drogówki, którzy zostali wyposażeni w przenośne terminale pod koniec stycznia tego roku, do kwietnia tego roku przyjęli od kierowców 72,2 tys. płatności na kwotę 9,3 mln zł.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama