Urszula Radwańska przegrała w Birmingham

W Birmingham Polka uległa Australijce (Fot. Getty Images)
Polka na pierwszej rundzie zakończyła start w turnieju WTA Tour na kortach trawiastych w Birmingham (pula nagród 710 tys. dol.). 23-letnia tenisistka z Krakowa przegrała z rozstawioną z numerem 16. Australijką Casey Dellacquą 1:6, 3:6.
Jedynie na początku drugiego seta Radwańska była w stanie nawiązać równorzędną walkę. Przez większość spotkania na korcie dominowała starsza o pięć lat Australijka. Zajmująca 93. miejsce w rankingu WTA Polka zmierzyła się po raz pierwszy ze sklasyfikowaną o 50 pozycji wyżej przeciwniczką.

Krakowianka kontynuuje czarną serię w tym sezonie. Po powrocie do rywalizacji w lutym, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej operacją barku i późniejszą rehabilitacją, przegrała wszystkie osiem spotkań w turniejach głównych WTA Tour. W ostatnim z nich - pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open - skreczowała z powodu niedoleczonej kontuzji mięśnia piszczelowego przedniego.

W tym roku przegrała także dwa spotkania w Pucharze Federacji. Jedyne zwycięstwo w cyklu WTA odniosła w pierwszej rundzie kwalifikacji w Rzymie na początku maja.

W Birmingham zaprezentuje się jeszcze jedna polska tenisistka. Alicja Rosolska, w parze z Ukrainką Olgą Sawczuk, wyjdzie na kort późnym popołudniem. Ich rywalkami w pierwszej fazie debla będą rozstawione z numerem trzecim Amerykanki Raquel Kops-Jones i Abigail Spears.